Adriana Krnáčová, M.A., MBA

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.08.2017 19:06:00

Rychlá stavba protipovodňových bariér zabránila, aby se historie opakovala

Rychlá stavba protipovodňových bariér zabránila, aby se historie opakovala

ž do 30. září je na Kampě volně přístupná výstava fotografií, která připomíná srpnovou povodeň 2002 v Praze.

 Slavnostní vernisáže výstavy se zúčastnila primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová, pražský radní Libor Hadrava, zástupce městské části Praha 1 a další hosté, mezi nimiž byla i řada pamětníků.

Velkoformátové fotografie zachycují okamžiky ze dnů, kdy Vltava kulminovala - kdy se Kampa, Karlín, Libeň, zoologická zahrada, Chuchle a další místa ocitla pod vodou. I ze dnů, kdy velká voda ustoupila a objevily se bahnem a nejrůznějšími předměty zanesené ulice a parky i domy, z nichž některé sílu povodně nevydržely…

„Praha se s následky velké vody velmi dobře vyrovnala, ovšem za vynaložení obrovských finančních částek. Další velké náklady si vyžádalo vybudování rozsáhlého systému protipovodňových zábran, jehož funkčnost každoročními cvičeními důkladně prověřujeme. A že se jednalo o tu nejlepší investici, se ukázalo v roce 2013, kdy rychlá a koordinovaná stavba protipovodňových bariér zabránila tomu, aby se historie z roku 2002 opakovala,“ řekla mimo jiné při vernisáži primátorka Adriana Krnáčová.

„Povodně před patnácti lety jsem zažil na vlastní kůži. Měl jsem možnost vidět, jak vám v několika vteřinách, voda vezme všechno, co jste předtím dlouhá léta budovali. A jak málo stačí, aby vás připravila i o blízkého člověka. Pro Prahu tato povodeň znamenala jednu z největších živelných pohrom v celé její historii. Ihned po povodni proto začal magistrát v ohrožených oblastech zásadně rozšiřovat protipovodňová opatření. Zabránit Vltavě a Berounce v tom, aby se při povodni vylily mimo koryto, mají v centrálních částech Prahy a na křižovatkách s komunikacemi zejména mobilní protipovodňové bariéry, v ostatních úsecích i stálé protipovodňové zemní hráze, železobetonové stěny a suché poldry,“ uvedl radní Libor Hadrava.

Povodeň, která Prahu v srpnu roku 2002 postihla, byla svým rozsahem, průtokem a důsledky nejničivější povodní v novodobé historii a způsobila na majetku města škody za téměř 30 miliard korun. Na území hlavního města naštěstí nedošlo v přímé souvislosti s povodní ke ztrátám na životech.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama