Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 10. 2019 16:59:00

Euroklíč už běží osmým rokem, uvolnilo se na něj 33 milionů

Euroklíč už běží osmým rokem, uvolnilo se na něj 33 milionů

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se v úterý 8. října 2019 s ministryní Klárou Dostálovou zúčastnil tiskové konference ke slavnostnímu představení mezinárodního projektu Euroklíč, který je v ČRe realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR

 „Chtěl bych poděkovat paní ministryni, která se o tento ušlechtilý projekt stará už delší dobu, a samozřejmě panu Krásovi, předsedovi Národní rady osob se zdravotním postižením. Běží už osmým rokem, doposud se na něj uvolnilo 33 milionů. Je velice důležité, že se naše společnost stará o osoby s tělesným postižením, samozřejmě nejen v rámci tohoto projektu, který má mou velkou podporu,“ řekl na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš.

„Během uplynulých devíti let se podařilo nainstalovat do veřejně přístupných objektů v krajích ČR 1500 eurozámků z čehož dvě třetiny byly hrazeny Ministerstvem pro místní rozvoj ČR,“ zmínila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

„Projekt má velmi pozitivní vliv na každodenní život těchto osob. Odstraňuje nejistotu a řadu psychologických bariér a posiluje samostatnost a nezávislost lidí se zdravotním postižením a rodin s dětmi a podporuje jejich integraci do plnohodnotného sociálního, kulturního a pracovního života,“ doplnil Václav Krása předseda Národní rady osob se zdravotním postižením.

Mezinárodní projekt Euroklíč už více než třicet let efektivně pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu ve vyspělých evropských zemích. V ČR byl projekt ve své kategorii oceněn titulem Nejvýznamnější počin roku 2007. Asociace krajů ČR poskytla Národní radě osob se zdravotním postižením ČR záštitu pro přípravu a realizaci tohoto projektu na území ČR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout