Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.05.2019 19:46:00

Je to něco, za co by se měli naši předchůdci stydět

Je to něco, za co by se měli naši předchůdci stydět

Předseda vlády Andrej Babiš dnes slavnostně přestřihl pásku nově vybudované loděnice Klubu veslování Kondor Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

 Předseda vlády Andrej Babiš dnes s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou, hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou, vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou a starostou města Brandýs nad Labem Vlastimilem Pickem slavnostně přestřihli pásku nově vybudované loděnice Klubu veslování Kondor Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.  Stalo se tak za účasti veslaře a olympijského vítěze Ondřeje Synka, který je předsedou tohoto klubu. Sportoviště podpořilo ministerstvo školství částkou 3,6 milionu korun.

Veslařský klub z Brandýsa nad Labem chtěl stávající loděnici, která byla vystavěna v roce 1942, vybudovat již od roku 2008. Proběhlo několik neúspěšných žádostí a vše se povedlo až za současného vedení ministerstva školství, tedy po deseti letech. „Je to něco, za co by se měli naši předchůdci stydět,“ řekl při slavnostním otevření loděnice předseda vlády Andrej Babiš. Loděnici podpořilo také město Brandýs nad Labem, a to částkou 1,5 mil. Kč, půl milionu přidal Středočeský kraj a dalšího 0,5 milionu tvořily vlastní zdroje klubu.

Ministerstvo školství po nástupu ministra Roberta Platy rozdělilo investiční dotace na obnovu a výstavbu 270 sportovních zařízení v celkové výši 2,7 mld. Kč. To znamená každé tři dny jedno zrekonstruované sportoviště. „Opravujeme sportovní stavby, kde se zrodily hvězdy. Jde například o atletický stadion Rychnov nad Kněžnou, který je spjat se jménem Romana Šebrleho, dnes otevřená loděnice pak s olympijským vítězem Ondřejem Synkem, atletický stadion v Kopřivnici a v Houšťce, které jsou neodmyslitelně spjaty se jménem legendy Emila Zátopka,“ řekl při slavnostním otevření loděnice v Brandýse nad Labem ministr školství Robert Plaga. Investice jsou podle něj rozděleny do všech krajů a zasahují mnohem více sportovních odvětví, než tomu bylo v předešlém období. V příštím roce se předpokládá obnova dalších 130 – 160 sportovních zařízení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout