Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2019 13:13:00

Potřebujeme zástupce, komunikující s USA efektivněji

Potřebujeme zástupce, komunikující s USA efektivněji

Praha hostila IV. ročník již tradiční mezinárodní konference Výzvy pro Evropu s letošním podtitulem „Výzvy pro transatlantické vztahy“.

 V rámci diskuze vystoupili premiér Andrej Babiš, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček a mnoho dalších tuzemských, ale i zahraničních expertů z oblasti ekonomie, bezpečnosti a politiky. 

Příští týden se uskuteční valné shromáždění OSN v USA. „V New Yorku představím postoje a názory České republiky, jak bychom měli řešit globální výzvy a vztahy mezi Evropou a Spojenými státy americkými. Samozřejmě nesmíme zapomínat na odstoupení USA od Pařížské dohody a na kroky, které budou následovat. Potřebujeme však schopné zástupce, kteří budou umět efektivněji komunikovat s USA, než tomu bylo dosud. Věřím, že nová Evropská komise bude v tomto ohledu schopnější a dosáhne lepších výsledků,“ říká premiér Andrej Babiš.

Z pohledu České republiky patří Spojené státy mezi deset nejdůležitějších zemí pro náš export a pokud se podíváme na přidanou hodnotu, jsou USA dokonce šestým nejdůležitějším trhem pro ČR. „Pro menší a střední firmy se Amerika stává klíčovým teritoriem a z mimoevropských teritorií je to jednoznačně nejdůležitější trh. Z tohoto pohledu je pro nás klíčové se bavit o příležitostech, možnostech, potencionálních problémech,“ vysvětluje vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Diskuze o transatlantických vztazích jsou v dnešní době mimořádně důležité. „Spojené státy patří mezi stěžejní partnery v rámci NATO a mnohé nás spojuje. Zároveň ale musíme řešit sporné otázky, jako je například obchodní politika mezi Evropou a Amerikou nebo budoucnost dohody s Íránem o jeho jaderném programu. Z tohoto důvodu byla dnešní konference důležitým místem pro diskuzi o pozici v ČR v rámci těchto témat,“ uzavírá letošní konferenci ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout