Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,57. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.07.2021 9:15:00

Všichni vnímáme migraci jako problém obrovského rizika

Všichni vnímáme migraci jako problém obrovského rizika

Předseda vlády ČR Andrej Babiš se zúčastnil summitu předsedů vlád V4 a Slovinska v Lublani. K hlavním tématům jednání patřily migrace, rozšíření EU, hospodářské oživení a budování odolnosti EU.

 Slovinský premiér Janez Janša během summitu představil program a hlavní priority slovinského předsednictví v Radě EU.

Summit začal jednáním ve formátu V4. Premiéři Andrej Babiš, Viktor Orbán, Eduard Heger a Mateusz Morawiecki v úvodu prodiskutovali plány maďarského předsednictví ve V4. „Pevně doufám, že maďarské předsednictví ve V4 a slovinské předsednictví v Radě EU budou úspěšná, a že vývoj pandemie umožní uskutečnit všechny plány, které kolegové mají,“ řekl Andrej Babiš.

Premiéři poté hovořili o aktuálních evropských otázkách a na závěr přijali společné prohlášení (ZDE). V něm zdůraznili důležitost úzké spolupráce a kvalitních vztahů zemí V4 a shrnuli hlavní oblasti, ve kterých jsou si pozice zemí V4 blízké a ve kterých budou během maďarského předsednictví ve V4 dále spolupracovat. Patří mezi ně především klimatická politika, reforma migrační a azylové politiky, rozšíření EU a Konferece o budoucnosti Evropy.

„Všichni samozřejmě doufáme, že naše plány obnovy, které schvaluje Evropská komise, budou schváleny, a že budeme moci začít investovat a použít tyto peníze na obnovu naší ekonomiky,“ dodal po jednání premiér Babiš. Následně se uskutečnilo setkání ve formátu V4 + Slovinsko. Premiér Janez Janša představil program a hlavní priority slovinského předsednictví v Radě EU, o nichž pak předsedové vlád diskutovali. „Mám radost, že právě teď má Slovinsko předsednictví EU, vnímá ta témata V4, která jsme předestřeli, a která pan slovinský premiér určitě bude řešit, iniciovat,“ zmínil český předseda vlády.

Hlavním tématem jednání byla reforma Schengenského prostoru a rozšíření EU. „Měli bychom mít plán, aby západní Balkán byl co nejdříve součástí schengenského prostoru. To by měl být náš zájem, já o tom mluvím opakovaně,“ zmínil premiér Andrej Babiš.

Premiéři se věnovali také migraci a situaci v Mali. „Myslím si, že všichni vnímáme migraci jako problém obrovského rizika, obrovského množství milionů lidí z Afriky, kteří na základě situace v jednotlivých teritoriích mohou nekontrolovaně migrovat do Evropy. My bychom měli skutečně pomoci, aby ti lidé nemuseli opouštět svoje země. Tam, kde se narodili a kde žijí, abychom jim pomohli tam, kde se cítí nejlépe,“ doplnil český předseda vlády.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama