Ing. Josef Šenfeld

Za lepší život a krásnější domov
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18. 9. 2015 15:31:47 - Frodo

uprchlíci

Pracuje někdo z politiků s možností, že uprchlická krize jen tak neskončí? Co když budete trvat 5, 10 let? Přijde mi, že všichni řeší přerozdělování uprchlíků, ale už se neřeší jak zamezit dalšímu přílivu uprchlíků v takové míře jako je tomu dnes. Napadá vás nějaké takové?

Odpověď

20. 9. 2015 9:38:17 - Ing. Josef Šenfeld
Zdravím Vás,
pro info a jako odpověď posílám stanovisko KSČM k uprchlické krizi z 21.6.:

Uprchlická krize je vážná hrozba a je proto potřeba, aby vládní koalice otevřeně mluvila s parlamentní opozicí i veřejností o přístupech k jejímu řešení. Proto KSČM navrhovala zařadit tento bod do programu schůze PS PČR. Existuje sice širší politická shoda o nepřijetí kvót rozdělující uprchlíky uvnitř EU jako diktát, ale důležité budou další kroky, skutečně koncepční řešení.

KSČM především odsuzuje další pokračování destabilizace zemí, odkud migranti do Evropy přicházejí, především ze strany Spojených států amerických a NATO, ať již se jedná o Libyi, Sýrii či Irák. Je třeba si uvědomit, že hlavní příčinou krize je imperiální politika velmocí.

KSČM dále považuje za nezbytné zaměřit se na mezinárodní rozvojovou pomoc, do které by se měly zapojit především ty země, které rozvrat způsobily vojenským zásahem mimo mandát OSN. Jde o dlouhodobé financování projektů obnovy postižených zemí zejména rekonstrukcí či novou výstavbou válkami zničené dopravní a průmyslové infrastruktury, investicemi do vzdělání a zdravotnictví.

K tomu je potřeba dohled nad tím, aby vynaložené finanční prostředky skutečně šly do předem připravených projektů a neztrácely se v kapsách místních vůdců. KSČM si je vědoma, že se jedná o dlouhodobá opatření, která nepřinesou potřebný efekt ze dne na den, ale pouze jejich prostřednictvím je možné dojít k efektivnímu řešení současné situace.

Okamžitá a realistická pomoc migrantům předpokládá neprodleně věcně posoudit kapacitu pomoci na evropském území a rozhodovat o ní demokraticky, ne za zády lidí, a s respektem k suverenitě členských zemí EU.

Ulevit na migračním tlaku, který vůči EU narůstá, podle KSČM znamená ale především navrhovat taková řešení, která pomohou běžencům už mimo území Evropy. Posílená ochrana schengenské hranice zejména na jihu a jihovýchodě EU je důležitá, sama o sobě však nestačí. Už před branami EU je potřeba budovat systém, který pomůže běžence ochránit a postupně vracet k normálnímu životu.

KSČM je za skutečné řešení vycházející z rovnováhy solidarity a odpovědnosti. Odmítá šíření paniky a xenofobie a hájí hodnoty solidarity. Je nutné si uvědomit, že obracet chudé proti chudým znamená odvracet pozornost od skutečných příčin sociální a humanitární migrace. KSČM odmítá šíření nenávisti k lidem jiné rasy, národnosti či náboženství, protože takové uvažování je nástrojem destrukce a další nestability.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE