Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.01.2020 12:12:00

Cyklistické přilby pro dospělé povinně?

Cyklistické přilby pro dospělé povinně?

Komentář na facebookovém profilu k návrhu zavést povinné přilby i pro dospělé cyklisty.

Slyšeli jste, že policie chce zavést povinné přilby i pro dospělé cyklisty? Dnes platí, že je musí nosit pouze cyklisté mladší osmnácti let. V budoucnu by ale mohla být povinná pro všechny. Tuhle myšlenku totiž chce prosadit dopravní policie, aby se snížil počet obětí na silnicích. Čísla jsou totiž strašná. Jak ukazují statistiky, drtivá většina usmrcených cyklistů neměla při havárii chráněnou hlavu. Loni zemřelo při nehodách 36 cyklistů, 28 z nich jelo bez přilby.

Chápu důvody, které je k tomu vedou. Přesto se ale k takovému návrhu stavím odmítavě. Proč? Tím, že cyklisté nenosí helmu, ohrožují zejména sebe a je zbytečné, aby stát kvůli tomu zaváděl nový předpis. Rozhodně nejsem příznivcem nějakých nařízení a omezení. Pro tento návrh nepodpořím. Myslím, že bychom se spíše měli zaměřit na na výchovu, prevenci BESIP, a to už od malých dětí.

Jak to vidíte Vy? Jste pro, nebo proti?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama