Jakub Kulhánek, MA

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.05.2021 22:48:35

Izrael má plné právo chránit svoje občany

Izrael má plné právo chránit svoje občany

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek ujistil v Tel Avivu vládní politiky o pevné podpoře ze strany ČR.

Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) přiletěl na jednodenní návštěvu do Tel Avivu. Jednal s premiérem Benjaminem Netanjahuem. Vyjádřil silnou podporu Izraeli, který je od 10. května ve válečném konfliktu. Jeho protějšek Gabi Aškenazi označil návštěvu za velkou podporu a poděkoval za solidaritu a odhodlání k této symbolické cestě. Situace v regionu by se mohla uklidnit ke konci tohoto týdne, záměrem Izraele je ukončit operace v řádu několika dnů.

„Když jsem dostal pozvánku letět do Izraele, neváhal jsem ani vteřinu. Záměrem cesty je jasná podpora Izraele, který má plné právo chránit svoje občany,“ řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společně se svým slovenským protějškem Ivanem Korčokem si prohlédli budovy poničené palestinskou raketou ve městě Petach Tikva. Později měli možnost vidět pilíř izraelského protiraketového systému Iron Dome, který dokáže asi 90 % palestinských raket zneškodnit ještě před dopadem.

Šéf české diplomacie Jakub Kulhánek na své cestě potvrdil pevné a stabilně dobré vztahy Česka a Izraele. S Benjaminem Netanjahuem jednali také o obnovení cestovního ruchu pro naočkované turisty. Podle ministra Kulhánka příliv izraelských turistů může letos významně pomoci českému turistickému ruchu, včetně hotelů a restaurací. Hovořili také o možném obnovení tradice společného zasedání izraelské a české vlády, které by se mohlo uskutečnit v Praze.

Ministr navštívil také zastupitelský úřad v Tel Avivu a jeho pobočku v Jeruzalémě. S pracovníky ambasády a jejich rodinami mluvili o životě v Izraeli v průběhu konfliktu, kdy několikrát denně musejí do bezpečí protiraketových krytů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama