Mgr. Bc. Vít Rakušan

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.10.2019 15:43:41

Situace v Sýrii je alarmující, mezinárodní společenství musí konat

Situace v Sýrii je alarmující, mezinárodní společenství musí konat

Se znepokojením sledujeme již otevřený válečný konflikt na hranici Turecka a Sýrie. Vstup turecké armády do Sýrie na území obývané Kurdy považujeme za bezprecedentní krok, který by neměl zůstat bez následků.

Vítáme kroky ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka i jeho diplomatickou snahu v podobě rozhovorů s velvyslanci, stejně jako sankce v podobě zákazu vývozu vojenské techniky a zbraní do Turecka. Požádal jsem vedení zahraničního výboru o svolání jednání tak, abychom se danou problematikou podrobně  zabývali.

„Situace na místě je podle tamních humanitárních organizacích alarmující, ohroženy jsou tisíce lidí. Určitě podporujeme zabývat se otázkou ekonomických sankcí, měli bychom ale myslet i na humanitární pracovníky v oblasti, kteří se snaží v neklidné oblasti pomáhat,“ komentoval situaci předseda STAN Vít Rakušan.

Podpoříme zařazení mimořádného bodu na jednání Poslanecké sněmovny, postoj České republiky by měl být jednotný.

Vít Rakušan, předseda hnutí STAN

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout