Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.04.2020 19:06:00

Navrhujeme 30 000 Kč pro podnikatele i živnostníky

Navrhujeme 30 000 Kč pro podnikatele i živnostníky

Místopředseda ODS Martin Kupka zopakoval, že ODS bude navrhovat zvýšení příspěvku OSVČ na 30 000 korun, vládní návrh ve výši 25 000 Kč považuje za nedostatečný.

Na společné tiskové konferenci opozičních stran zazněly také další plánované úpravy podpory živnostníků – na příspěvek by měly mít nárok všechny OSVČ, aniž by musely dokládat srovnání příjmů za roky 2019 a 2020, postižení podnikatelé by měli mít nárok na kompenzaci nájemného.

„Už před více než 14 dny jsme navrhovali, aby OSVČ stát podpořil 30 000 korunami, které jim pomůžou uhradit ty nejnutnější náklady. Vládních 25 tisíc je podle nás výše, která je nedostatečná. Nároky na státní rozpočet budou v případě návrhu vyšší, nicméně případný hromadný zánik živností a firem by státní kasu stál neporovnatelně víc. Stát prostě musí dát lidem najevo, že je nenechá ve štychu a tohle je k tomu první krok,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama