PhDr. Ing. Mgr. Jan Hrnčíř, MBA, LL.M.

předseda SPD JmK
  • SPD
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.07.2017 22:10:10

Další nesmysl z dílny ČSSD padl

Další nesmysl z dílny ČSSD padl

Sněmovna dnes smetla ze stolu nesmyslný kariérní řád pro učitele, který měl zřejmě sloužit především k čerpání stamilionů z fondů EU. Tento pomník exministryně Kateřiny Valachové a její neomarxistické úderky, tak definitivně padl.

Po všech těch multikulturních a inkluzivních projektech, které Ministerstvo školství pod vedením Kateřiny Valachové (ČSSD) ve školství prosadilo, přichází konečně dobrá zpráva nejen pro učitele.

Posuďte sami, zda má takový kariérní řád nějaký smysl. Nově by zavedl tři kategorie učitelů, pro posun na vyšší stupeň by znovu musel každý učitel obhájit před komisí, že splňuje 49 kritérií a vše písemně doložit patřičným fasciklem papírů. Umíte si představit, jak by takový nešťastník dokládal, že „zvládá komunikaci se žáky a jejich rodiči, s kolegy i dalšími partnery, naslouchá a kultivovaně argumentuje a s empatií se dobírá vzájemného porozumění“? Nebo také, že „volí vhodná opatření, jedná důsledně, ale současně s důrazem na důstojnost a vzájemný respekt, dobře zvládá strategii řízení třídy s oporou o pozitivně laděnou komunikaci se žáky, či „s citem pro okamžitý stav třídy a jednotlivých žáků uplatňuje, popřípadě ověřuje varianty výchovných opatření“? Takováto kritéria objektivně posoudit opravdu nelze. Nechme raději ředitelům škol jejich kompetence v oblasti personální, učitelům jistou míru tvůrčí svobody a hlavně neutopme naše školství v hromadě papírů. Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama