PhDr. Martin Klika, MBA, DBA

  • ČSSD
  • Ústecký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.10.2016 19:56:00

Děkuji vládě za podporu horníkům z Mostecka

Děkuji vládě za podporu horníkům z Mostecka

Reakce na schválení kompenzace pro horníky z Mostecka

 Jménem svým i jménem Okresní organizace ČSSD Most děkuji vládě České republiky za její podporu horníkům z Mostecka. Na dnešním jednání vláda schválila pro horníky z Mostecka kompenzace, které mají zmírnit dopad propouštění horníků po útlumu těžby. Přestože ministři za ANO podpořili už před několika měsíci téměř bez výhrad horníky z Ostravska, při dnešním hlasování se za naše horníky postavili pouze ministři sociální demokracie a jedním hlasem také KDU-ČSL. Přitom to bylo právě rozhodnutí vlády včetně ministrů za ANO neprolomit těžební limity na severu Čech, které připraví naše horníky o práci.

Sociální demokraté v Ústeckém kraji o rovné podmínky pro propouštěné horníky z Mostecka i Ostravska usilovali dlouhodobě. Jsem rád, že vláda nyní změnila svůj přístup k Mostecku a Ústeckému kraji. Považuji dnešní rozhodnutí za skvělý výsledek vyjednávání Krajské organizace ČSSD Ústeckého kraje za spolupráce s Ústeckým krajem a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje, která má na výsledku jednání také velký podíl. Děkuji všem ministrům ČSSD, především pak premiérovi Bohuslavu Sobotkovi, který přislíbil naše požadavky na kompenzace pro propouštěné horníky z Mostecka podpořit a svému slibu dostál.

Martin Klika
předseda Okresní organizace ČSSD Most

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama