RNDr. Luděk Niedermayer

  • TOP 09
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.11.2014 11:48:47

Musíme diskutovat o daňové suverenitě zemí EU

Musíme diskutovat o daňové suverenitě zemí EU

Evropský parlament bude z iniciativy komunistů hlasovat o Junckerově komisi z důvodů kauzy Lux Leaks. Věřím, že komise toto bez problémů a bez úhony přečká a bude pokračovat v práci.

Tím by ovšem tato kauza neměla skončit. Výsledky práce skupiny investigativních novinářů odkryly nevítané a málo diskutované důsledky „daňové konkurence“. Velké firmy jsou s to touto cestou podstatně snižovat své daňové platby, státy přicházejí o příjmy, které musí získat od jiných poplatníků a malé firmy jsou daňově znevýhodněné. A nejde vůbec jen o problém Lucemburka či EU.

Správnou reakcí na tento vývoj je otevřít na úrovni G 20 otázku limitů daňové soutěže a v Unii urychleně diskutovat o míře daňové suverenity zemí v oblastech, které tuto, v důsledku pro všechny země nevýhodnou, praxi umožňují.

Osobně jsem pro rychlý a pragmatický postup, což je i směr, kterým chce působit naše frakce v Evropském parlamentu. Bude zajímavé, jaký k této věci zaujmou postoj politici z jiných frakcí, kteří a kauze hodně hovoří – konzervativci i UKIP.

Přivítal bych, aby se naše vláda vyjádřila, jak se k této diskusi hodlá postavit.

Luděk Niedermayer, poslanec EP za TOP 09 a STAN

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama