RNDr. Pavel Poc

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.01.2016 16:41:01 - kaspik

Výhrůžky násilím Německého Europolitika Schultze vůči zemím,které se nepodrobí nařízením EU


Dobrý den.Myslíte si,že si může vysoce postavený Německý EUro politik věřejně vyhrožovat násilím proti neuposlechnutí nařízení EU.Viz odkaz:http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/
Jsem jako občan našeho suveréního státu tímto výrokem velice roztrpčen a ptám se budete proti němu jako náš zástupce v EU oficiálně protestovat???.Děkuji za odpověď.

Odpověď

27.01.2016 10:45:15 - RNDr. Pavel Poc
Pokud by Martin Schultz vyhrožoval suverénním státům použitím síly, ihned bych se proti tomu postavil. Naštěstí jde v tomto případě pouze o dezinterpretci jeho projevu proti ultranacionalismu. Je celkem pochopitelné, že Němci jsou na ultranacionalismus vzhledem ke své historii dost citliví. Ostatně je dobře si v tomto kontextu uvědomit, že Hitler se svými nacionalisty (nebo u nás Gottwald s komunisty) zahájil cestu k moci a k teroru tím, že zvítězil v demokratických volbách. Kdyby k tomu tehdy mezinárodníspolečenství nemlčelo, nemuselo dojít ani k druhé světové válce ani k holokaustu.