RNDr. Věra Palkovská

  • BPP
  • Třinec
  • primátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.07.2020 16:47:00

Nový nasvětlený přechod zvýší bezpečnost chodců

Nový nasvětlený přechod zvýší bezpečnost chodců

Nový bezpečnější přechod pro chodce přibude v Lyžbicích na ulici B. Němcové v blízkosti křižovatky s ulicí Jablunkovskou. Stavební práce potrvají do konce letních prázdnin a vyžádají si z rozpočtu města zhruba 1 875 tisíc korun s DPH.

„Nejde o malou částku, ale bezpečnost je na prvním místě. V blízkém okolí křižovatky se nacházejí dvě školy, chodí tudy množství školáků a frekvence aut se stále zvyšuje. Situace v těchto místech si už nový přechod vyžadovala a navíc vycházíme vstříc požadavkům občanů, kteří se na nás v této záležitosti obraceli,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Chodci byli přiváděni přímo do nejširší části křižovatky bez přechodu a směrové oblouky v křižovatce nebyly bezpečné ani pro řidiče. To by se mělo po prázdninách změnit. V novém školním roce už budou děti bezpečněji přecházet po bezbariérovém přechodu ze zámkové dlažby a novou podobu dostane i samotná křižovatka. Změny se dočká i vozovka v křižovatce, která dostane nový asfaltový koberec. Bezpečnost přecházejících školáků zvýší podobně jako u přechodů u ZŠ Bezručova nebo ZŠ Koperníkova i nové nasvětlení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama