Město má zatím k dispozici studii, na kterou v následujících měsících naváže tvorba projektové dokumentace. Vůbec poprvé by ale v rámci stavby městských projektů měla být vytvořena pomocí metody BIM (Building Information Modeling). Podmínky zadávacího řízení na projektanta schválila na svém zasedání rada města v polovině září, kompletní projektovou dokumentaci město plánuje mít k dispozici na konci roku 2025.
„Kapacita hradeckých školek je v tuto chvíli naplněná a my si musíme připravit do budoucna další. Navíc nechceme postavit jen obyčejnou školku, chceme, aby dětem, případně dalším dětským a zájmovým kroužkům, nabídla mnohem více. Plánujeme vytvořit takové prostředí, kde budou mít děti blízko k přírodě a už samotné možnosti a vybavení zázemí budovy bude mít edukační charakter. Pokud by se nám podařilo projekt zrealizovat, a to především za přispění částky z dotačního programu IROP prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace, mohli bychom se pyšnit první unikátní ekologickou školkou v Hradci,“ popisuje primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová.
Město má zatím zpracovanou studii, která počítá nejen s výstavbou školky, ale i dalšího zázemí a úpravou větší plochy na Moravském Předměstí poblíž mateřinky Podzámčí I. „Nová školka by měla být vybudována jako dvoupodlažní objekt s kapacitou pro sto dětí, měly by zde být celkem čtyři třídy. Dále zde bude mít zázemí vedení a personál školky. Součástí novostavby bude také kuchyň, která by zvládla pokrýt až 250 jídel denně a mohla tak sloužit i pro přilehlou školku Podzámčí I,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV