Čmuchálek (ČSSD): Nemělo by se šetřit tam, kde se nemá

04.04.2015 19:40 | Zprávy
autor: ČSSD

Do zastupitelstva města jsem kandidoval s předsevzetím, že po celou dobu, kdy budu mít mandát, budu pracovat konstruktivně nejen pro občany, ale zejména pro skupinu lidí, která se stará o naší bezpečnost, a že se budu snažit o to, aby naše návrhy byly vnímány jako potřebné a užitečné.

Čmuchálek (ČSSD): Nemělo by se šetřit tam, kde se nemá
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Už v době předvolební, a ještě o mnoho let dříve, jsem upozorňoval na podfinancování jednotek sborů dobrovolných hasičů obce, nemluvě o tom, kde se jednotky zřizují. Zřízení jednotky, popřípadě zajištění požární ochrany, nám stanovuje zákon 133/1985 Sb., o požární ochraně. V něm se rozsáhle hovoří o všech skutečnostech, které se jednotek týkají, o zřízení, o vystrojování, o vyzbrojování, o péči, a vlastně o všem souvisejícím. Je potřeba se ale zamyslet nad tím, jestli současná podpora ze strany zřizovatele je dostačující. Pokud se podíváme do jiných obcí, musím konstatovat, že na tom nejsme špatně. Pokud se ale porovnáme s jinými velkými městy, tak si zase musíme přiznat, že na tom nejsme nejlépe, vzhledem k tomu, co pro nás už jednotky (a nejen ony, ale i MP, ČČK apod.) vykonaly za práci, nebo jak nám pomohly v propagaci města při pomoci jiným obcím, v době mimořádných událostí, a samozřejmě nejen tehdy.

Myslím si, že při sestavování rozpočtu by se mělo přihlížet na potřeby a nevycházet z toho, kolik zbývá, nebo kolik stačilo v  minulosti. Doba jde dopředu a bezpečnost už není důležitá? Chyba!!!   Pokud se v našem krásném velkém městě najde spousta peněz pro zajišťování chodu různých organizací, tak se tam musí najít i pro ně. Vždyť kromě pomoci jednotek při živelných pohromách jsou sdružení dobrovolných hasiči tím hlavním motorem pro společenský život v lokalitách, kde sídlí. Jsou těmi, kdo ještě dnes pouze za své či sponzorské prostředky pracuje s dětmi, s mládeží a dává jim do jejich života ty nejlepší příklady. Právě tito mladí budou jednou zase pomáhat nám všem. Hasičům toto vědomí za jejich volný čas stojí, stojí naše bezpečná budoucnost za podporu i městu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…