Premiér Nečas: Evropská komise podporuje vládní reformy

22.06.2011 16:31

Předsedové vlád sedmadvacítky se budou na jednání Evropské rady v Bruselu věnovat především hospodářské politice, migraci a přistoupení Chorvatsku k EU.

Premiér Nečas: Evropská komise podporuje vládní reformy

„Evropská rada se bude také zabývat stávající ekonomickou situací a nevyhne se diskusi i o řecké rozpočtové krizi," řekl premiér Petr Nečas po jednání vlády.

Státníci se budou v Bruselu také zabývat dokončením implementace Evropského semestru, tedy doporučeními pro členské země, jak mají zabránit zadlužování a jaké reformy mají přijímat.

„Vláda v rámci Evropského semestru předložila konvergenční program a Národní program reforem. Od Evropské komise jsme dostali doporučení, které podle názoru vlády jednoznačně potvrzují správný postup vlády při řešení hospodářských problémů a politiky," řekl premiér.

Doporučení komise dávají důraz na fiskální disciplínu, důraz na úsporné rozpočty, důraz na snižování deficitu veřejných financí a důraz na udržení a rozvíjení konkurenceschopnosti. „To jsou klíčové faktory, kterými se ve své ekonomické politice řídí i vláda České republiky," dodal předseda vlády.

Jednání červnové Evropské rady se zaměří také na situaci v jižním Středomoří, která způsobuje zvýšený migrační tlak na jižní státy EU, a současně také na vnitro-unijní politiky, které s tímto tématem úzce souvisí a jsou vzájemně provázány - především azylová politika a fungování schengenského systému.

V návaznosti na diskusi členských zemí na Radě pro obecné záležitosti (GAC) v květnu 2011 se Chorvatsko v posledních týdnech výrazně přiblížilo konci přístupových jednání, která byla otevřena v říjnu 2005. V návrhu závěrů Evropské rady je navrhováno k odsouhlasení šéfy států a vlád členských zemí, že vyjednávání budou ukončena do konce června 2011.

Jako další témata Evropská rada projedná jmenování prezidenta Evropské centrální banky, deklaraci k jižnímu sousedství, Evropskou sousedskou politiku, roční zprávu ohledně plnění závazků oficiální rozvojové pomoci, Dunajskou strategii a romskou inkluzi.

Více:
OSN hubuje Česko. Mimo jiné i kvůli segregaci Romů

##PROFIL 211##

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vlada.cz

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Konzervativní proud nabírá na síle. A to je dobře

22:12 Senátor Hraba: Konzervativní proud nabírá na síle. A to je dobře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nové vládě v Nizozemí.