Petr Fiala v Itálii navštívil Meloniovou

13.05.2024 22:51 | Monitoring

Premiér Petr Fiala (ODS) se v pondělí 13. května setkal v Římě s předsedkyní vlády Itálie Giorgiou Meloniovou a prezidentem Sergiem Mattarellou. Hlavními tématy jednání byl rozvoj obranné spolupráce, posílení ekonomických vztahů, migrace a strategická agenda EU.

Petr Fiala v Itálii navštívil Meloniovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

„S Giorgiou Meloniovou se shodujeme na potřebě dalších kroků v řešení nelegální migrace a o této nutnosti přesvědčujeme i další evropské země. Zásadní je řešení migrace mimo evropské hranice.

Jako skupina devatenácti zemí EU v čele s Českem a Itálií chceme jít nad rámec migračního paktu. Musíme více spolupracovat se třetími zeměmi, lépe bojovat s pašeráky lidí a uzavírat partnerství se státy, ze kterých migranti přicházejí,“ uvedl český premiér Petr Fiala, který se s Meloniovou setkal v sídle italské vlády.

 

 

Italské premiérce předal její český protějšek Petr Fiala pugét růží.

Petr Fiala novinářům sdělil, že se s Meloniovou podobně dívají na směřování Evropské unie. Meloniová zdůraznila, že obě země pojí silné přátelství a hospodářské vztahy. Shodli se na tom, že Evropská unie by měla posilovat konkurenceschopnost a hospodářskou bezpečnost. Rovněž se shodli na nutnosti posilovat obranné kapacity Ukrajiny.

V rámci otázky migrace premiér Fiala vyzdvihl důležitost spolupráce s mimounijními zeměmi. Za možné řešení nelegální migrace Fiala označil projekt italských center pro žadatele o azyl v Albánii.

Fiala i Meloniová jsou představiteli unijní strany Evropských konzervativců a reformistů (ECR).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak jste mohli? Po odhalení o Nerudové nastal zmatek

11:52 Jak jste mohli? Po odhalení o Nerudové nastal zmatek

Lídryni kandidátky STAN do Evropského parlamentu Danuši Nerudovou provázejí další kontroverze. Deník…