Některé jeho problémy jsou specificky regionální (jako např. vodní lichva), jiné pak mají celorepublikovu dimenzi. Znalost statistik a analýz je sice důležitá, ale pokud jsou obecné informace podepřeny místní zkušeností, dostaneme přeci jen lepší obrázek o tom, co je na Vysočině (a často nejen tam) vnímáno občany jako problém.
Prozatím jsem v rámci své kampaně, diskusí s občany, zaměstnavateli, zemědělci, odboráři, starosty, místními spolkaři a dalšími skupinami narazila na následující: rozvrat zemědělství, s tím související podpora obnovitelných zdrojů (fotovoltaika, bioplynové stanice). Dále pak aktivita občanů vzhledem ke změnám, které upravuje pro občanská sdružení nový Občanský zákoník, vzdělanost současné mládeže, dotace a samospráva, správa nemocnic v kraji, dopravní obslužnost a samozřejmě sociální otázka: především nezaměstnanost, která je ale tak či onak propojena se všemi předchozími body.
Základní údaje o Vysočině: statistická ročenka ČSÚ
Rozloha |
6 800 Km2 ![]() Tento článek je uzamčenČlánek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme. autor: Ilona Švihlíková - profil Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová byl položen dotaz
Německé návrhy na změny v EUUnijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v... Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky![]() 9:15 Hašek (PRO): Chce se mi zvracet…Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na články v některých médiích ke konci druhé světové vá…
reklama
|