Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.10.2018 17:25:00

Česká republika má jasnou, aktivní, čitelnou a sebevědomou zahraniční politiku

Česká republika má jasnou, aktivní, čitelnou a sebevědomou zahraniční politiku

Předseda vlády Andrej Babiš uvedl v úterý 16. října 2018 do úřadu ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Toho dnes dopoledne jmenoval do funkce prezident Miloš Zeman.

„Myslím si, že Česká republika má jasnou, aktivní, čitelnou a sebevědomou zahraniční politiku. Samozřejmě, zahraniční politika je velmi důležitá. My zdůrazňujeme, že je dána hlavně naším členstvím v Evropské unii a členstvím v NATO. Je důležité, aby v zahraniční politice ministr zahraničních věcí a předseda vlády, nebo řekněme koaliční partneři, měli stejné názory. Myslím, že my ty názory stejné máme,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš a pogratuloval Tomáši Petříčkovi ke jmenování do funkce.

Tomáš Petříček převzal úřad po Janu Hamáčkovi, 1. místopředsedovi vlády a ministrovi vnitra, který byl pověřený vedením resortu zahraničních věcí od června.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout