Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.05.2019 14:31:00

Je hrozné, že se něco takového vůbec mohlo v Evropě stát

Je hrozné, že se něco takového vůbec mohlo v Evropě stát

Předseda vlády Andrej Babiš se v neděli 19. května 2019 zúčastnil vzpomínkové slavnosti Terezínská tryzna.

 Na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně položil věnec k uctění obětí holocaustu. Pietního aktu se zúčastnili také další členové vlády a řada osobností veřejného života. Po zaznění státní hymny, kterou zazpívala koncertní pěvkyně a sopranistka Irena Troupová, přivítal zúčastněné ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek. S projevem vystoupil také přímý pamětník událostí nacistické perzekuce.

„Je hrozné, že se něco takového vůbec mohlo v Evropě stát. Musíme si to připomínat. Proto je dobře, že se přišlo tolik lidí podívat, především mladá generace. V Evropě musíme bojovat za to, aby se to znovu nestalo, aby různé extremistické strany a fanatici nerozeštvali společnost,“ uvedl Andrej Babiš.

Tryzna v Terezíně se každoročně koná vždy třetí neděli v květnu na závěr Mezinárodních pamětních dní odboje, jako odkaz tzv. Buchenwaldské přísahy. Obsahem tohoto dokumentu bylo přání osvobozených vězňů koncentračního tábora Buchenwald v roce 1945 neustávat v připomínání válečných událostí, dokud nebudou vymýceny všechny kořeny nacismu.

Vzpomínkové akce se kromě premiéra zúčastnili také místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, ministr obrany Lubomír Metnar, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout