Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12. 1. 2019 12:23:00

Praha má zájem získat 154 nemovitostí

Praha má zájem získat 154 nemovitostí

Premiér Andrej Babiš jednal v sídle vlády, Strakově akademii, s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Tématem schůzky byly především investiční záměry v Praze.

 Jednání o plánech na velké investiční akce v Praze se za vládu zúčastnili také ministryně financí Alena Schillerová, ministr dopravy Dan Ťok, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr kultury Antonín Staněk, hlavní město reprezentovali vedle primátora i jeho náměstci. Přítomna byla také ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.

Na prvním setkání členů vlády s novým vedením hlavního města došlo k absolutní shodě ohledně dostavby Pražského okruhu. Jednání na toto téma budou podle předsedy vlády nadále pokračovat. Obě strany našly společnou řeč i v tématu železničního propojení centra města s Letištěm Václava Havla a Kladnem. Podle premiéra je potřeba tuto stavbu co nejdříve dokončit. Naopak i po této schůzce panují rozdílné názory vedení Prahy a předsedy vlády na záměr vystavět v pražských Letňanech nové vládní administrativní centrum. Obě strany ale projevily ochotu v jednáních dále pokračovat.

„Stěžejní debata byla o majetku. Praha má na stát požadavek na 154 nemovitostí a má zájem je získat. Pro nás je klíčový požadavek na administrativní centrum v Letňanech. Panu primátorovi uděláme prezentaci, kde mu tento projekt, který má vysokou návratnost a obrovské synergie, odprezentujeme,“ uvedl premiér.

Jako další téma se řešilo majetkové uspořádání v rámci českých nemocnic. Budovy nemocnic patří magistrátu, o jejich provoz se stará Ministerstvo zdravotnictví. Vedení Prahy přišlo se záměrem výstavby nové, moderní pražské nemocnice, kterou by primátor Hřib rád postavil v rámci rezidenční čtvrti v pražských Letňanech.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout