Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.04.2019 7:31:00

Premiér Babiš jednal s ministrem zahraničních věcí Ománu

Premiér Babiš jednal s ministrem zahraničních věcí Ománu

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš včera jednal s ministrem, doprava pověřeným agendou zahraničních věcí Sultanátu Omán Júsufem bin Alawí bin Abdulláhem.

  Jednání se týkala zejména prohloubení ekonomické a technologické spolupráce, možnosti zavedení přímé letecké linky či rostoucí turistické výměny. Česká republika má rovněž zájem na posílení diplomatické přítomnosti Ománu v Praze a naopak.

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Maskatem by pomohlo navýšit počet turistů i rozvoji ekonomických vztahů. Pro Omán patří rozvoj cestovního ruchu a budování turistické infrastruktury mezi hlavní priority. Oběma směry míří stále více návštěvníků, kdy z Ománu je zájem hlavně o české lázeňství. ČR podepsala minulý měsíc s Ománem bilaterální dohodu o letecké přepravě.

Premiér také diskutoval s ministrem Júsufem bin Alawí bin Abdulláhem o zájmu Ománu o technologii SAWER vyvinutou ČVUT, která umožňuje získávat vodu z ovzduší v pouštních podmínkách. Omán má zájem na dalším testování těchto technologií s tím, že by je bylo možné využít v odlehlých oblastech země. Zástupci ománské strany dnes rovněž navštíví ČVUT, kde si technologie prohlédnou. Také vodohospodářství patří mezi jednu z oblastí, ve kterých mohou české firmy v zemi uspět.

Nyní probíhají jednání ohledně schválení dohody o zamezení dvojímu zdanění. Český vývoz do Ománu dosáhl loni hodnoty 1,3 miliardy Kč. Dominantní položkou jsou osobní automobily, jejichž export kontinuálně narůstá. V oblasti dovozu jasně dominuje hliník a parfémy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout