Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

8. 5. 2019 22:24:00

Premiér Babiš uctil výročí konce druhé světové války

Premiér Babiš uctil výročí konce druhé světové války

Premiér Andrej Babiš se při příležitosti státního svátku Dne vítězství 8. května 2019 zúčastnil pietního aktu u Národního památníku na pražském Vítkově a slavnostního jmenování nových generálů na Pražském hradě.

Součástí programu bylo i slavnostní otevření nové výstavy protokolárních darů předsedy vlády za účasti premiéra Andreje Babiše a vedoucí Úřadu vlády ČR Tünde Bartha.

Během svátečního dne navštívilo Lichtenštejnský palác celkem 895 zájemců. Kromě tradiční procházky po reprezentačních prostorách historického paláce na pražské Kampě s odborným výkladem průvodců si měli možnost jako první prohlédnout nově instalovanou výstavu protokolárních darů předsedy vlády ČR. Expozice, připravená Úřadem vlády ČR, přináší více než 50 darů, které premiér Andrej Babiš obdržel během významných zahraničních cest, jež absolvoval od nástupu do funkce. Do dubna 2019 předseda vlády navštívil formou oficiální návštěvy téměř 30 zemí Evropy, Asie, Afriky a Severní Ameriky. Sbírka se bude dál doplňovat.

Výstavu slavnostně zahájil premiér Andrej Babiš. „Dary jsme původně shromažďovali v jedné místnosti na Úřadu vlády, ale pak přišla s tímto nápadem paní Bartha, která se asi inspirovala během návštěvy Francie. Když jsme hledali obraz, který jsem daroval francouzskému prezidentovi, zjistili jsme, že má takovouto sbírku darů. Takže je aspoň máte možnost vidět,“ řekl premiér Babiš přítomným návštěvníkům. Připustil také, že sám některé z vystavených darů dosud ani neviděl. Dary se totiž většinou nepředávají osobně, ale protokolárně. „Asi bych měl začít zase cestovat, aby těch darů bylo víc, abychom to mohli nějak rozšířit,“ zasmál se předseda vlády.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout