Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.08.2016 10:10:30 - 1ANDY

Pane ministře, vy také souhlasíte s dalším zdražováním vody, podle návrhu vašeho ministra Brabce?

Lidé už vodou šetří tak, že jsme na úrovni hygienického minima, voda se kazí v trubkách, hrozí legionela čím dál tím více.... čím méně vody lidé spotřebují, tím více za ni zaplatí, protože firmy chtějí své zisky, a když ne za vodu tak zvýší poplatky. DALŠÍ ZDRAŽOVÁNÍ VODY UŽ JE NAPROSTO NEPŘÍPUSTNÉ A PROTILIDSKÉ!!!! Opravdu s tím souhlasíte, že je třeba vodu lidem ještě zdražit?

Odpověď

30.08.2016 12:58:28 - Andrej Babiš

 Zdravím vás ANDY! Ministerstvo životního prostředí dle dnešní tiskové zprávy oznámilo stažení novely vodního zákona, jejíž součástí byl i návrh na zvýšení poplatku za odběr podzemní vody a poplatků za vypouštění odpadních vod a další chemizaci. V důsledku toho by nemělo docházet ke zdražování vody z titulu těchto poplatků. Nelze však vyloučit, že u vodárenských firem, které odebírají povrchovou vodu z vodních toků, může dojít k dílčímu zvýšení tohoto surovinového vstupu.

K připomínce „čím méně lidé spotřebují, tím více za ni zaplatí“ uvádíme, že určitou část celkových nákladů, ve vodním hospodářství ne nepodstatnou, představují fixní náklady, jejichž výše není přímo úměrná množství dodané vody. Jde o náklady spojené např. s odpisy, zabezpečením funkčnosti vodovodního systému, atd. Na jednotku, tj. v  tomto případě 1 m3 vody, se pak nutně uvedené náklady zvyšují, což potažmo negativně ovlivňuje cenu vody. To jsou spolu s vlivy běžné inflace a především s plněním a realizací plánů financování obnovy vodohospodářské infrastruktury důvody zvyšujících se cen vody.

Ministerstvo financí na základě usnesení vlády věnuje otázce cen ve vodárenství maximální pozornost. V současné době posiluje cenovou kontrolu v oboru vodárenství a systematicky se zaměří na to, aby kalkulace cen vody a vstupní náklady odpovídaly cenovým předpisům a nedocházelo k poškozování zákazníků.

Takže jak to říká pan ministr Brabec voda nezdraží, tedy rozhodně ne kvůli ochraně podzemní vody a snížení znečištění vodních toků a poplatky za vodu nezvedneme.  http://mzp.cz/cz/news_230816_poplatky_voda

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE