Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • předseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.06.2016 17:18:48 - JarkaD

Vážený pane ministře, místo přerdsedo vlády a předsedo hnutí ANO!

Jsem ráda, že čtete mé dotazy a na některé jste mi již i odpověděl. Vážím si toho a dlouhodobě Vás obdivuji za Vaši neúnavnou snahu napravit chyby Vašich předchůdců a zlepšit nízkou životní úroveň většiny občanů ČR.
Teď se ale chci zeptat na něco jiného pod vlivem čerstvé kauzy pana Šlachty.
Nemyslíte, že je nejvyšší čas ukončit trapnou činnost současné vládní koalice? Vždyť v ní pracujete jenom Vy. S partičkou kolem pánů Sobotky a Bělobrádka se smysluplně pracovat nedá, těm nejde o nic jiného než o koryta v Bruselu a udělají pro to cokoliv. Parlament je ochromený díky Kalouskovi a spol.
Spolupracovat s těmito lidmi je nebezpečné. Nejde to bez rizika, že přijdete o důvěru občanů i Vy.
To chcete riskovat?
Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

29.06.2016 15:26:03 - Andrej Babiš
 

Hezký den Jarko, zdravím vás a děkuji Vám za dotaz a za podporu, kterou jste mi vyjádřila. Moc si jí vážím a zároveň je to pro mě dost zavazující, protože Vás ani své voliče nechci zklamat a to je v naší politice, v našem systému, který je postaven na koaličních vládách vždycky složité, protože rozhodnutí není jen na Vás, ale je to kompromis s Vašimi partnery. Když jsem viděl, co dělá Chovanec a ČSSD s policií, jak chtějí pod svou moc dostat poslední nezávislý útvar, tak jsem řekl, že u toho jim svítit nebudu. Jmenovali si šéfa GIBS,  mají pod svým vlivem rozvědku, BIS, policejního prezidenta a teď se jim podařilo rozložit ÚOOZ. Myslel jsem, že když řeknu, že odejdu z koalice tak se na to vykašlou a uvědomí si, že všechno jim projít nemůže. Vlastně jsem i odejít chtěl, protože jsem nemohl vystát tu jejich aroganci a neustále lži a přetvařování. No a pak mi to vlastně došlo. Jim od samého začátku nešlo o nic jiného, než mě donutit k rezignaci. Rozdělit si v koalici posty mezi ČSSD a KDU-ČSL a nechat se ve sněmovně tolerovat jako menšinovou vládu.  Ostatně dohodu s Kalouskem a ODS už dávno měli hotovou. No a já si uvědomil, že by poslední dva roky mého života byly úplně zbytečné. Symbol korupce a nejhorší ministr financí Kalousek už sliboval, jak zruší elektronickou evidenci tržby, kontrolní hlášení, zákon o prokazování původu majetku půjde k ledu, ve sněmovně neskončí obchod s politickými trafikami a ČSSD bude mít pod plnou kontrolu i soudy a státní zástupce a nad vyšetřováním korupce se tady už úplně zavře voda. Byla to skutečně Sophiina volba a já vím, že jsem udělal chybu, že  jsem o odchodu mluvil veřejné, protože teď vypadám jako hlupák, co nedrží slovo a to mi vadí ze všeho nejvíc. Nicméně, svou chybu už zpátky nevezmu. To, co se nám snad podaří, je dohoda nad klíčovými zákony, které musíme do konce volebního období prosadit. Důležitý bude rozpočet, zákon o prokazování původu majetku, konec trafik v poslanecké sněmovně a další protikorupční zákony, takže doufám, že se nám to podaří a dokážerme, že se nám něco změnit v naší republice povedlo. AB

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE