Bc. Emil Pernica, DiS.

  • KSČM
  • Blansko
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.10.2020 13:02:58

Někdy se nestačíme divit podivným informacím

Někdy se nestačíme divit podivným informacím

Různé dezinformační weby se snaží manipulovat s veřejným míněním.

Různé dezinformační weby se snaží manipulovat s veřejným míněním a podsunout lidem podivné informace. Jen namátkou, racionální deklarace proti COVID – represe.

1) Nakažení nerovná se nemocní.


2) Přestaňte jako ,,úmrtí na COVID“ lživě vykazovat oběti dopravních nehod apod.


Dále jistý web hovoří o vytrhávání COVID čísel z kontextu a zveličování. Varuje např. také před vakcínami. Nelze jinak nežli také varovat, ale před těmito podivnými informacemi.


Každý z nás má jistě dostatek vědomostí, které věrohodně vypovídají o současném stavu pandemie koronaviru v naší republice. Všichni bychom byli rádi, kdyby čísla byla skutečně nadsazená. Bohužel počty mrtvých a těžce nemocných hovoří o něčem zcela jiném. Proto buďme velmi opatrní při sledování řady podivných informací, pořádání různých demonstrací proti opatřením v rámci koronaviru, shlukování se ve velkém počtu a tím vlastně napomáhání šíření koronaviru není zrovna dobrý nápad.


Lidé by měli dodržovat pravidla, která jsou nařízena především sami kvůli sobě. Myslím, že nikdo nemá potřebu v této hektické situaci lhát a podsouvání informací, že COVID-19 vlastně nikoho příliš neohrožuje je jedna z nejvíce odsouzeníhodných věcí.


Nemocnice, ústavy sociální péče i domovy seniorů hledají dobrovolníky. Lékaři a sestry slouží prakticky nepřetržitě, co bude dál nikdo nedokáže odhadnout. Ti kteří chystají 28. října v Praze další demonstraci by se měli zamyslet, zda větší smysl by neměla pomoc např. v některém domově seniorů. Opět dojde k zatížení policie a zdravotníků. Přitom jen pražskou policii ohrozil COVID-19 už 370 lidí. A číslo neustále narůstá. Ke klidu v naší zemi nepřispívají ani různé aféry, které v poslední době můžeme sledovat ve veřejném prostoru. Poslední z nich, která se týká ministra zdravotnictví ke klidu lidem rozhodně nepřispěla.


Střídání ministrů v resortu zdravotnictví v této době není zrovna vhodné. Nejen v Praze je vybudována polní nemocnice. Další záložní nemocnice se staví na výstavišti v Brně. Je otázkou, zda bude i v těchto nemocnicích dost personálu, který by se o nemocné staral. Proto je jistě vítaný návrat našich lékařů ze zahraničí a také pomoc zahraničních lékařů.


Tak tedy opusťme žabomyší války a snažme se dodržovat nastolená pravidla, i když se nám příliš nelíbí. Jen tak můžeme s touto pandemií bojovat.


Bc. Emil Pernica, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama