Bc. Marcel Kolaja

  • Piráti
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.03.2021 6:38:00

Nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní

Nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní

Možné zavedení evropských covidových pasů nesmí být jedinou alternativou pro cestování, jinak povede k diskriminaci občanů.

Včera přitom o nutnosti vytvoření Covid pasu jednaly hlavy států EU. Průkaz by měl očkovaným poskytnout možnost cestovat a urychlit tak řešení pandemie, stejně jako podpořit silně postižený cestovní ruch. Takový postup jako jediná možnost by ale podle Marcel Kolaja přispěl k diskriminaci občanů. Alternativu pro cestování musí představovat i negativní test PCR.

„Vydáme-li se cestou očkovacích pasů jako podmínky pro cestování, jasně znevýhodníme občany, kteří nebyli nebo nemohou být očkováni. Alternativu pro cestování musí představovat i negativní test PCR. Z ekonomických i epidemiologických důvodů je samozřejmě vhodné zajistit co nejvyšší proočkování občanů v Česku i ostatních členských zemích. Nicméně nemůžeme z lidí dělat občany druhé kategorie pouze proto, že nejsou očkovaní,“ říká Kolaja.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama