Bc. Marcel Kolaja

  • Piráti
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.01.2021 14:51:00

Šmírovat lidi na veřejnosti je nepřípustné

Šmírovat lidi na veřejnosti je nepřípustné

Evropský parlament schválil zprávu o využití umělé inteligence pro vojenské a civilní účely. Přestože Piráti oceňují snahu o změnu právní úpravy v této oblasti, obávají se jejího zneužití a následného porušování lidských práv.

 Místopředseda Evropského parlamentu Marcel Kolaja i ostatní pirátští europoslanci tak hlasovali proti.

„Zpráva legitimizuje využívání umělé inteligence k rozpoznávání obličejů ve veřejných prostorech, což by vedlo k porušování lidských práv na masové úrovni. To je pro Piráty jednoznačně nepřijatelné,“ uvádí Kolaja.

Rozpoznávání obličejů na veřejnosti za využití umělé inteligence zavádí Čína. Ta v důsledku toho vyhledává nepohodlné aktivisty, novináře nebo menšiny. U nich následně potlačuje lidská práva.

„Šmírovat lidi na veřejnosti za pomocí automatických systémů je zkrátka nepřípustné. Pokud by přišel do špatných rukou, může velmi jednoduše omezovat svobodu nás všech. Plošné monitorování lidí je neospravedlnitelné jak na internetu, tak v reálném světě,“ uzavírá Kolaja. Zpráva teď pomůže Evropské komisi v navržení legislativy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama