Bc. Milan Kroupa

  • ANO 2011
  • Jablonec nad Nisou
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 3. 2019 14:01:00

Nový ředitel povede jablonecké strážníky od dubna

Nový ředitel povede jablonecké strážníky od dubna

Městská policie Jablonec nad Nisou bude mít od dubna nového ředitele. Ten vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásili celkem tři uchazeči. Novým ředitelem bude od dubna Roman Šípek.

Výběrové řízení na určeného strážníka pověřeného plněním některých úkolů při řízení městské policie (MP) vyhlásil jablonecký magistrát v únoru. „Přihlášku poslali tři uchazeči, všichni odborníci, kteří mají zkušenosti a dlouholetou praxi u městské nebo státní policie. Kromě praxe bylo další podmínkou také vysokoškolské vzdělání,“ popisuje zadání primátor města Milan Kroupa s tím, že on od vedení městské policie očekává nejen detailní znalost prostředí, příslušných zákonů a nařízení, ale také manažerské schopnosti a dovednosti.

Výběrová komise, složená ze tří zástupců města a dvou specialistů na problematiku bezpečnosti a policejní práce, doporučila primátorovi, aby funkcí ředitele pověřil Romana Šípka. Bývalý ředitel městské policie Luboš Raisner odešel k poslednímu lednu tohoto roku, od 1. února pověřil primátor Kroupa zastupováním ředitele MP Michala Švarce. Roman Šípek povede jablonecké strážníky od 1. dubna.

Mgr. Bc. Roman Šípek, MBA pochází z Jablonce nad Nisou, vystudoval Gymnázium U Balvanu, Policejní akademii ČR, Bezpečnostní management na CEMI Studie Praha, kde získal titul MBA, a bakalářský a magisterský titul získal na Metropolitní univerzitě Praha, kde studoval Veřejnou správu a mezinárodní vztahy. Naposledy pracoval jako vedoucí obvodního oddělení Policie ČR v Jablonci nad Nisou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama