Bc. Robert Stržínek

  • ANO 2011
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2021 13:49:00

Město podpoří vznik výtahů v bytových domech

Město podpoří vznik výtahů v bytových domech

Zlepšit mobilitu a zajistit bezbariérový přístup k bytovým jednotkám ve čtyř a pětipodlažních domech má nový dotační program, který schválili zastupitelé.

Vypsán je na rok 2022 a radnice pro něj zatím počítá s částkou tři miliony Kč.

Město Valašské Meziříčí v uplynulých letech postupně dokončilo revitalizace sídlišť, jejichž cílem bylo zkvalitnit vnější prostředí v lokalitách, které obývá převážná část občanů. Aktuálně se zastupitelé rozhodli podpořit také zvýšení komfortu samotného bydlení prostřednictvím dotačního programu pro rok 2022 s názvem Mobilita. „Opakovaně se na nás obrací občané i zástupci SVJ s prosbou o finanční pomoc při výstavbě výtahu ve čtyř a pětipodlažních domech, které nejsou ve vlastnictví města. Z naší analýzy vyplývá, že by se tato problematika mohla týkat až 168 vchodů, přičemž se bavíme minimálně o stovkách našich občanů,“ popsal současnou situaci starosta Robert Stržínek a pokračoval: „S ohledem na stárnutí populace, ale také zajištění bezbariérovosti pro osoby se zdravotním postižením, po úrazech a v neposlední řadě i rodiny s malými dětmi, se dnes jeví výtah jako nezbytnost. V rámci rozpočtu na příští rok tak počítáme pro dotační program Mobilita s částkou tři miliony korun. Přímá dotace na výstavbu jednoho osobního výtahu v jednom vchodu bytového domu pak bude činit 200 tisíc.“

V případě pořízení výtahu pak musí SVJ počítat s odhadovanými náklady bezmála dva miliony Kč. „Na tuto investici však bude možné získat také dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj – Bytové domy bez bariér až do výše 50 procent uznatelných nákladů. Dotační program Mobilita, který pro rok 2022 vyhlašuje město, by tak měl pomoci SVJ s dofinancováním vlastních nákladů,“ vysvětlil Daniel Šulák, vedoucí oddělení rozvoje města.

Podrobnosti k investičnímu dotačnímu programu města pro rok 2022 – Mobilita – výtahy v bytových domech naleznou zájemci na webu dotace.muvalmez.cz.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama