Česká strana sociálně demokratická

Svoboda, solidarita, spravedlnost.
  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.02.2020 9:09:00

Podporujeme co nejrychlejší výstavbu železničního spojení na Letiště Praha

Podporujeme co nejrychlejší výstavbu železničního spojení na Letiště Praha

Pražská sociální demokracie vítá rozhodnutí Zastupitelstva MČ Praha 6, které podpořilo návrh SŽDC na železniční spojení z centra Prahy na Letiště Václava Havla s využitím tzv. jižní varianty tunelů.

„Dlouhodobě jsme podporovali propojení realizovat formou železničních tunelů, protože stávající železniční trať Prahu 6 zbytečně rozdělovala. Díky tunelu může na povrchu vzniknout zelený pás, který umožní prostupnost územím z Veleslavína až na Hradčanskou a může se stát příjemným místem pro trávení volného času. Navíc je pro nás důležité, že se uleví zejména Vokovicím, které jsou dnes přetížené automobilovou a autobusovou dopravou,“ uvedl poslanec Petr Dolínek (ČSSD), na jehož návrh ještě v pozici pražského radního pro dopravu schválila Praha v červnu 2017 hloubení železnice, která povede až do Středočeského Kladna. Mezi zastávkami Dejvice a Veleslavín tak byl podpořen tunel, který má usnadnit stavbu a následný provoz samotné železnice.

Dolínek současně uvedl, že mezi variantami, které se postupně objevovaly, neměl favorita. „Konkrétní vedení trasy je výsledkem složitých jednání mezi investorem, městskou částí a obyvateli, což je správný postup. Za zásadní považuji, aby bylo železniční spojení realizováno co nejrychleji. Proto jsem rád, že Praha 6 učinila rozhodnutí a projekt se může rozběhnout,“ zdůraznil Dolínek, podle nějž jde o klíčový projekt nejen z hlediska dopravy, ale rovněž kvality ovzduší a zlepšení životních podmínek na Praze 6.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama