Doc. JUDr. Miroslav Němec, Ph.D.

  • NÁR.SOC.
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.10.2013 2:10:56

Velmi smutné, ale myslím, že není co dodat.

Velmi smutné, ale myslím, že není co dodat.

Přišel mi krátký e-mail. Na tom by nebylo nic zvláštního, neboť mi – jako stínovému ministru vnitra za politickou stranu LEV 21 - chodí denně řada e-mailů, ale tento byl opravdu kratičký a výstižný.

Poslal mi ho jeden můj kolega, jeden z bývalých nejvýše postavených policistů v naší zemi, jako reakci na ohlasy k jednomu mému článečku, resp. blogu, uveřejněnému na několika českých diskusních serverech, včetně www.nslev21.cz, www.vasevec.cz, www.parlamentnilisty.cz. a na blogu iDnes.cz.

 V tom článečku, nebo spíš jen blogu, jsem některým „chameleonům“ či  „sklerotikům“, kteří, ač se živí vlastní prací, stále volí pravici, kterou u nás představuje zejména ODS a TOP 09, a stále nadávají na minulý režim a na komunisty, kteří již déle než 23 let nemohou ovlivňovat vůbec nic připomněl, že v roce 1989 jsme měli vyrovnanou platební bilanci, penězi naplněný důchodový fond, miliardové úspory našich občanů na vkladních knížkách a spoustu pohledávek v dolarech v zahraničí, a to nejen v bývalém SSSR, na Kubě a v zemích tehdejšího tzv. „Třetího světa“, ale i ve vyspělých kapitalistických zemích.

Je doložitelné, že tehdy byla naše měna kryta opravdu zlatem, jehož zásoby byly v sejfech dostatečné až nadlimitní, tehdejší ČSSR vyvážela tehdy špičkové a konkurenceschopné výrobky a zboží, od velice žádaných našich traktorů Zetor, špičkových nákladních automobilů Tatra, v zahraničí levných, ale zároveň vysoce spolehlivých a i proto velmi žádaných osobních vozů Škoda, tramvají a trolejbusů z Plzně a z Ostrova nad Ohří, telekomunikačních ústředen „Tesla“ z Kolína, chladících zařízení „Frigera“ a „Chepos“, energovlaků Tatra, letadel Delfín a Albatros, obrněných transportérů Skot OT-64, vynikajících ručních palných vojenských, loveckých i sportovních zbraní Zbrojovky Brno, České zbrojovky Uherský Brod a dalších našich zbrojních závodů, špičkovou optiku z Meopty Přerov, brýlové obroučky z Okuly Nýrsko, žádaných motocyklů Jawa a ČZ z Prahy a ze Strakonic, jízdních kol Favorit, špičkových hudebních nástrojů Piana, vynikající křišťálové lustry z dílen našich sklářských firem v Kamenickém Šenově, ve Velkém Boru a v Jablonci nad Nisou, olovnaté sklo ze Skláren v Poděbradech, český křišťál, jabloneckou bižuterii přes vodní turbíny a celé technologie vodních elektráren ze Škody Plzeň, osvědčené technologie cukrovarů, zemědělské stroje z Agrostroje Jičín, špičkovou ocel z SONP Kladno a ze Železáren Vítkovice, kolejnice vynikající kvality, hliníkové prefabrikáty, kvalitní dřevěnou kulatinu z Ligny Praha, moderní nábytek z Jitony Soběslav a z Hradce Králové, ale i vynikající české pivo z Plzně, Krušovic a Českých Budějovic, velice žádanou karlovarskou Becherovku, olomoucké tvarůžky a další kvalitní sýry, maso a masné výrobky a další špičkové zboží, což již někteří „diskutéři“ zaslepení současným kapitalismem volné soutěže, jaksi zapomněli.

V tom e-mailu bylo napsáno: „Cituji zoufale pravdivý komentář jednoho Američana k současné situaci v České republice:

„Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha, místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí, nezažila 68 let válku, dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 23 let“.

Myslím, že k tomu opravdu není co dodat. Tak o tom přemýšlejte, vážení přátelé, až půjdete k volebním urnám.

Doc. JUDr. Miroslav NĚMEC, Ph.D.

Stínový ministr vnitra za LEV 21

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama