Dr.Dr. Jan N. A. Berwid-Buquoy

Dr. et Dr. Jan N.A, Berwid-Buquoy
  • KDU-ČSL
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2015 14:20:49

Má to náš pan president již definitivně vychlastané?

Má to náš pan president již definitivně vychlastané?

Nejdříve je třeba si uvědomit, že komunista zůstane komunistou i kdyby trakaře padaly. Miloš Zeman členem KSČ byl a i když se nyní vydává za demokrata, navštěvujíc hrob T.G. Masaryka, jeho uvažování je přesto stále neobolševické...

Typicky křivým charakterem komunisty je zrada. Dokáže zradit všechno: Svoji vlast, své spojence, své vlastní přesvědčení, svojí rodinu a dokonce i sám sebe...    Mnoho bývalých rudých kádrů se po listopadu 1989 stalo vášnivými kritiky „totalitního bolševizmu“, tedy režimu, který sami vybudovali a jenž je vynesl na samé výsluní společnosti. Prostě zradili to, co léta pomáhali aktivně vytvářet a co jim v diktatuře  zaručovalo úspěch, včetně vysokého životního standartu.

   Náhle, z ničeho nic, obratem ruky zradili sami sebe. Navíc rudí a narudlí vlastní jedno velice pochybné nadání: Umí tak geniálně lhát, že to vypadá, jako by mluvili pravdu...
   Nejúspěšnějšími představiteli tohoto druhu křivých charakterů v novodobých dějinách jsou bývalý komunista Miloš Zeman a notorický komunistický kandidát Václav Klaus. Několikrát podával přihlášku do KSČ, ale neuspěl přesto, že jeho předkové a příbuzní byli ortodoxními komunisty.
   KSČ prý sice nepochybovala o komunistickém přesvědčení Klause, ale vyčítali mu jeho přílišný narcismus, aroganci, samostřednost a jednostranné egoistycké snahy po kariéře - rozuměj: všehoschopen, “chůze přes mrtvoly“.
  Jednou větou: Měl tak špatné charakterové vlastnosti, že ho nechtěli příjmout ani do Komunistické strany Československa. Jeho povahové rysy byly dokonce i pro KSČ až příliš moc!
   Václav Klaus po převratu založil ODS, kterou,  když mu dopomohla na post předsedy vlády a presidenta ČR, posléze zradil, odvrhl a zničil.
   Bývalý komunista, Miloš Zeman, se stal předsedou ČSSD a rovněž předsedou vlády. Poté, co zjistil, že již ČSSD k ničemu nepotřebuje, zradil sociální demokraty, vystoupil, založil si vlastní stranu a začal pracovat proti nim.
    Kumunisticky myslící individua neznají pocit vděčnosti. Neuznávají žádná morální pravidla seriozního a etického chování. Jednají pouze sami za sebe a dokonce onen extrémně osobní egoismus vydávají za “vůli lidu“ a nebo dokonce za  “internacionalismus“.
    Prostě “no fair play“. Často se prozradí sami svojí nevraživostí vůči USA a k zámořské “American Way of Life“. Rudým a narudlíkům je USA absolutním trnem v oku! Jde to dokonce tak daleko, že své křivácké a zrádné charaktery připisují této zemi...
  Na rozdíl od Klause, coby chorobného zloděje propisovaček a plnicích per, je Zeman zase notorickým alkoholikem. Jeho nevypočitatelnost je mezitím už skoro legendární a dnes již skoro nelze určit, zdali své ostudu vzbuzující postoje, vyjadřuje v opici nebo až v kocovině.  Ať tak, či onak, zdá se jako by alkohol umrtvoval jeho mozkové buňky.
   Winston Churchill a Miroslav Kalousek sice také nejsou žádnými abstinenty, ale nemá (nemělo) to na ně takový zhoubný účinek jako na Zemana. Alkohol Churchilla a Kalouska spíš inspiruje. Zemana však ničí. Údajný výrok Kalouska: “Zeman prostě chlastat neumí!“    Pouze bych k tomu dodal: On toho neumí více a nejen „chlastat“.
   Nevím jak dalece to má význam charakter hlavy našeho státu napravovat, ale přesto se o to pokusím, podle hesla „naděje umírá poslední“:

   Uvědomte si, že nejste presidentem sám pro sebe, nýbrž pro národ jménem Češi. Jste nahoře, abyste ukazoval cestu a ne abyste všechny přehlížel. Masmédia Vás nechtějí nikoli z politických důvodů, jak si namlouváte, ale protože jste hulvát. Presidentský úřad Vám nepatří. Jste tam pouze jako zaměstnanec, financován daňovými poplatníky.
  Ať v opilství nebo v kocovině, musíte mít stále na zřeteli, že nemůžete sám za sebe zakazovat přístup na hrad našemu americkému spojenci zastupující vládu USA v Praze. To už není pouze do nebe volající ostuda, nýbrž hotové šílenství, ohrožující bezpečnost našeho státu.
   Nemůžete urážet tělesně postižené osoby svými osobními názory, které jsou pro Vás jako presidenta ČR absolutně nepřípustné, neboť zastupujete národ a ne sám sebe. Jste presidentem i těch tělesně postižených a musíte jim nabídnout svojí ochranu a útěchu presidenta republiky a ne je veřejně před celým světem ponižovat.
   Nemůžete se vydávat na cesty např. do Moskvy, Pekingu, na Kubu, do Hanoje a podobných lokalit, když takové pochybné návštěvy stojí v protikladu k postojům naších spojenců. Jezděte tam jako neobolševik “Zeman“, nikoli jako president ČR.
   Naší zem (českou část) v květnu 1945 neosvobodili Rusové, nýbrž USA (George Patton) a Ukrajina (II. ukrajinský front). Prahu samotnou osvobodila ukrajinská armáda generála Andreje Vlasova (4. mechanizovaný sbor Kyjevského vojenského okruhu).
   Transparentně jste si tím nějak spletl  směry. Až vystřízlivíte, měl byste tedy odletět do Kyjeva nebo do Washingtonu - ale rozhodně ne do Moskvy. Co to máte prosím Vás kolem sebe za méněcenné poradce, když se nevyznají ani v základních dějinných souvislostech?  

    Spojenecké svazky a závazky vůči naším spojencům musíte dodržovat, utužovat je a ne je permanentně zrazovat, neboť je to v zájmu bezpečnosti a životní existence našeho národa . S tím si nelze v žádném případě zahrávat.
   Jakési pseudo populární výroky o domnělé “národní suverenitě“ jsou jenom anachronickým blábolením vzdálené minulosti, protože v dnešním globalizovaném světě nic takového vůbec neexistuje! A to dokonce ani pro takové giganty jako je USA, Rusko nebo Čína...
    Česko je součástí velmoci zvané Evropská Unie a tím spolurozhodujeme o současnosti i budoucnosti celé této zeměkoule a jinak to ani nejde. USA je naším nejbližším spojencem a vojenským ochráncem. Díky Bohu a prozřetelnosti geniálního Václava Havla! Zloději plnicích per a alkoholičtí hulváti - ať si z toho konečně vezmou náležitý příklad!  
   I kdyby jste byl na mol zchlastaný, tuto mocnost USA nesmíte v žádném případě zradit, protože byste tím ohrožoval samu existenci vlastního národa, pakliže vůbec považujete (podle Vašeho dosavdního chování) Čechy za národ ke kterému patříte. Momentálně se zdá jako by se Váš pojem “národ“ scvrkával pouze na jednu jedinou osobu, a ta se jmenuje Miloš Zeman.  
   Pakliže jste mezitím vystřízlivěl, uvažujte o našem postoji ke spojencům do detailu. To ostatně platí dodatečně i pro Václava Klause. Mám totiž podezření, že Vás k Vašim nepromyšleným podrazům vůči USA v době přestávky mezi dvěma krádežemi plnicích per, buď nepřímo nebo dokonce přímo, k oněm nehoráznostem navádí. Václav Havel a T.G. Masaryk se v hrobě otáčí rychlostí hospodského větráku...
   Opět, jakmile vystřízlivíte, bych se na Vašem místě velvyslanci USA, Andrew H. Schapirovi, v první řadě omluvil - tedy za předpokladu, že jste takového morálního úkonu alespoň schopen! Mám totiž obavu, že něco obdobného, jako je omluva, je Vám, coby neobolševikovi, bytostně zcela cizí...
   Samozřejmě, omluvu je nutné provézt za přítomnosti tlumočníka. Hrozí totiž nebezpečí, že byste si opět začal plést “mazlivou kočičku“ (pussy cat) s dámskou “kundou“. Jak jste to onehdá, bez skrupulí, před celým světem předvedl. Viz k tomu moje reportáž “Náš pan president a jeho 'kunda' “ (Parlamentní listy, 20.02. 2015).
  Vryjte si konečně do své, bohužel mezitím zalkoholizované, paměti: Jakmile islámští teroristé zadrží nějakého občana ČR (i kdyby to byl ten poslední Cikán), je to Váš občan a Vy jste jeho presidentem. Rozuměl jste!? Zde nechci slyšet žádné huhňání a blábolení, jako to vždy děláte, když jde do tuhého...   

   Musíte se ho z plných sil zastat a po propuštění mu okamžitě dodat sílu a naději. Popřípadě s upozorněním, aby byl příště více opatrnější a raději se nepohybovat tam, kde nemohou naše bezpečnostní a vojenské síly EU, popř. USA, dost dobře přímo zakročit.
   Místo toho jste dvě české dívenky a jejich rodiny urazil, tvrzením, že „jsou si toho sami vini“ a prý zkomplikovaly život českým orgánům. Tím jste vyrobil z ubohých českých obětí pachatele a postavil jste se tím na stranu  islámských teroristů, ačkoli jste k boji proti islámu nedávno velice pomateně vybízel celý širý svět.  Co je to za zrůdné protiklady?
   Je to asi tak, jako by někdo vyšel na ulici a čirou náhodou by ho pokousal pes. Vy byste ovšem tvrdil, že je to vina toho chodce, protože neměl vycházet na ulici a měl zůstat sedět doma. Svojí účastí na ulici zkomplikoval život policii a ošetřujícím lékařům. Prosím, Vás i když se nalézáte právě snad v kocovině, tak se proboha alespoň trošku kontrolujte!
  Útokem na islámský svět se Vám podařilo vyvolávat duchy třetí světové války, samozřejmě z tupé neznalosti skutečných poměrů, protože islám není zdaleka všude extrémisticky zaměřen a mnohé islámské státy vedou proti teroristům dokonce už celá desetiletí zoufalou a nekonečnou válku. Prostě opět jste se dopustil zcela transparentního fiaska vůči mírumilovným islámským oblastem, trpícím pod jařmem ozbrojených teroristických band.  Vaše omyly se v tomto směru všeobecně nazývají faux pas...
   Dovolte mi diskrétní dotaz: Už jste si někdy položil skromnou otázku, koho jste vlastně presidentem, kromě svého vlastního já?
   Dovoláváte se sice, čas od času jaksi neprávem, T.G. Masaryka, ale já osobně mám ten dojem, že  Vaším neobolševickým spojencem je patrně pouze a jedině ďábel alkohol, nekorunovaný král nechápavosti, urážek, zrady a hulvátství...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama