Ing. Aleksandra Udženija

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,93. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.05.2022 22:09:00

Na Dvojce přibudou nové zahrady ve vnitroblocích i zahrádky pro nejmenší

Na Dvojce přibudou nové zahrady ve vnitroblocích i zahrádky pro nejmenší

Komentář na facebookovém profilu k rozšiřování zeleně na území městské části Praha 2

 Naše péče o zdravé životní prostředí pokračuje. Radnice Praha 2 podpořila pro letošek celkem devět projektů, zaměřených na obnovu a úpravu vnitrobloků, vznik a rozvoj komunitních zahrad a dalších projektů, a to formou účelové dotace v celkové výši 250 tisíc korun. Pravidelně vypisujeme granty v oblasti životního prostředí, které se těší velkému zájmu veřejnosti.

Některé z těchto projektů podporujeme opakovaně, patří mezi ně například i revitalizace jednoho z vnitrobloků na Vinohradské ulici. Vnitrobloky jsou tak trochu zapomenutá místa a musím říct, že se mi tento záměr moc líbí. Z původně nevzhledného dvora se díky tomu stává příjemné a oblíbené odpočinkové místo.

Nově vznikne například i zeleninová a bylinková zahrádka pro děti z mateřských škol ve Slovenské a Římské ulici a proběhne revitalizace zahrádky mateřské školy v Bruselské ulici. Nejen, že budeme mít Dvojku díky tomu ještě hezčí, ale hlavně se děti naučí jak si sami něco vypěstovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama