Ing. Aleksandra Udženija

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.10.2019 9:09:00

Vláda si bere rodiče jako rukojmí

Vláda si bere rodiče jako rukojmí

ODS s dalšími opozičními stranami svolá mimořádnou schůzi k rodičovskému příspěvku. Podle první místopředsedkyně občanských demokratů Alexandry Udženija si vláda bere rodiče jako rukojmí a navýšení příspěvku nesmyslně svazuje se zvýšením daní.

„Klub ODS navrhne mimořádnou schůzi k rodičovskému příspěvku. Vládní koalice si bere rodiny s dětmi jako rukojmí a snaží se rodičovský příspěvek svázat se zvyšováním daní, pro to nevidíme absolutně žádný důvod. Rodičovský příspěvek podporují všichni, se zvyšováním daní ale shoda není – ODS ho rozhodně nepodpoří, a pokud by došlo k projednávání obou věcí zároveň, bude více peněz pro rodiny s dětmi v ohrožení. Proto navrhneme mimořádnou schůzi, na které budeme chtít schválit rodičovský příspěvek samostatně, a na které budeme chtít prosadit náš návrh na spravedlivý rodičovský příspěvek. Na zvýšený příspěvek by podle nás měli dosáhnout i ti, kteří stále splňují nároky na přiznání rodičovské, přestože již původní částku vyčerpali,“ řekla první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout