Ing. Antonín Maštalíř

  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.03.2016 11:22:36 - neprachy

Jak jako senátor pomůžete kraji

v nemravných nárocích církví na další majetky a to jak půdu, tak i nemovitosti. Dle ČSÚ výše finančních náhrad je velmi vysoká a neodpovídá hodnotě majetku, který nemůže být vracen, neboť na něm jsou školy, učiliště, jídelny, muzea . Budete nápomocen k dodržení slibu, který strana dala svým voličům a díky, kterému zvítězila v parlamentních volbách v kraji a jednička pán Zaorálek obdržel nejvíce preferenčních hlasů? Slušní politici sliby plní. Volič ze severní Moravy.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

07.03.2016 13:41:42 - Ing. Antonín Maštalíř
Byl jsem jedním z 18 senátorů, kteří podali návrh na zrušení zák. č.428/2012 Sb. O majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. ÚS zamítl náš návrh a v odůvodnění ve svém nálezu vymezil zdůvodnění a rekapituloval svá odůvodnění. Respektuji toto ústavní rozhodnutí, přesto si i já myslím, že v současné době začínají být požadavky církve na další majetek  nad rámec restitučních nároků .