Ing. Antonín Prachař

  • Přerov
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,34. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.09.2014 16:52:24

Zadávání podlimitních zakázek na ŘSD prověří kontrola SFDI

Zadávání podlimitních zakázek na ŘSD prověří kontrola SFDI

Po dohodě s ministerstvem dopravy zahájil Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) mimořádnou kontrolu zadávání veřejných zakázek na ŘSD.

Kontrola se zaměří na výběrová řízení, v nichž organizace oslovila omezený počet uchazečů - jednací řízení bez uveřejnění, zakázky malého rozsahu, zjednodušená podlimitní řízení. Cílem kontroly je prověřit veškeré pochybnosti o tom, zda ŘSD a jeho odpovědní pracovníci postupovali v souladu se zákonem a vybírali dodavatele transparentně.

„Z pozice ministra dopravy nemohu dohlížet na průběh výběrových řízení u stovek malých zakázek, které podřízené organizace zadávají. Jednoznačně ale platí, že v resortu nebudu u žádných tendrů, ani těch relativně malých, tolerovat diskriminační přístup či návrat k rozdávání veřejných zakázek předem vybraným firmám,“ uvedl ministr dopravy Antonín Prachař.

Ministr proto uvítal, že zakázky na ŘSD prověří kromě vnitřního auditu i externí kontrola SFDI. Nejde přitom o nedůvěru k současnému vedení ŘSD, které již v řadě případů chybné procesy v zadávání zakázek odstranilo, ale o standardní postup. SFDI je poskytovatelem finančních prostředků pro ŘSD a jeho rolí je i kontrolovat jejich využívání. Kontrola SFDI má dát odpověď na to, zda se vše odehrálo v souladu se stanovenými pravidly, nebo zda došlo k pochybením a jak je odstranit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama