Ing. Bc. Miroslav Krejča, CSc.

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 9. 2014 14:27:46

Muži na správné straně

Muži na správné straně

Již potřetí se uskutečnil na strakonickém hradě křest jednoho z dílů tetralogie Dušana Vávry „Muži na správné straně“.

Před osmi roky to bylo poprvé, další díl přišel na svět před dvěma lety, nyní byla řada na třetí knize a snad za rok se dočkáme posledního čtvrtého dílu tohoto projektu. Autor se v něm pokouší (a to velice zdařile) zmapovat a popsat životní osudy válečných veteránů první a druhé světové války ze Strakonicka. Jelikož tyto osobnosti československé historie odcházejí, jsou a budou čtyři knihy Dušana Vávry jedním z důstojných připomenutí jejich existence a osudů.

Každý národ, každá doba potřebuje své „muže na správné straně“. Potřebovali jsme je před 100 lety, když vypukla 1. světová válka a formovala se československá státnost. Potřebovali jsme je před 75-ti lety, když Hitler napadl Polsko a obsadil zbytek našeho území, které po ostudném Mnichovu si ještě jakž takž drželo samostatnost. Potřebovali jsme je před 25-ti lety, když listopad 1989 odstartoval hluboké společenské změny našeho národa. A potřebujeme je i nyní, kdy přešlapujeme na místě a nevíme kam a jak se v atmosféře zhoršující se geopolitické situace v Evropě a na hranicích Evropy postavit. Snad tedy synové a vnuci neudělají ostudu svým otcům a dědům, kteří věděli v klíčových okamžicích, kde je jejich místo.

Miroslav |Krejča

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama