Ing. Bc. Miroslav Krejča, CSc.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,79. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.07.2013 13:36:00

Pikantní okurky tohoto léta

Pikantní okurky tohoto léta

Když se před pár týdny celý český národ začal zajímat o premiérovu „pobočnici“ a její vliv na domácí politickou scénu, vážně jsem uvažoval na to zareagovat nějakou „inteligentní“ glosou.

Zaskočila mě ale prezidentova interpretace ústavních zvyklostí a jeho svébytný výklad Ústavy. Takže jsem změnil téma, ale zase bez nějakého viditelného efektu, protože přišla úsměvná hysterie dosavadní vládní koalice s jakýmsi právem sestavit další neúspěšnou a zkorumpovanou vládu, kde se vymění jenom hlavička na dinosauřím těle. Také dobré téma, ale možná by bylo pikantnější napsat něco o blafování sněmovní opozice s rozpuštěním dolní komory parlamentu a vyvolání předčasných voleb. Pánové brzděte, co kdyby to nechtěně vyšlo jako s přímou volbou prezidenta? Zas nebudete vědět jak z toho ven (již teď přece začínáte couvat od tak hlasitě deklarovaného odmítnutí úřednické vlády). Takže již v ruce tužka a přede mnou na stole čistý arch papíru, stačí zvolit téma. Ale do toho mimořádná vánoční nadílka splácení dluhů nového ministra financí. Další lákavá výzva. Které z těchto pikantních, ale bohužel i ostudných témat vybrat? Do toho vpadl jak uragán „únos“ zpěvačky ve výslužbě a mně došlo, že všechny tyto kauzy mají obdobný intelektuální náboj a zaobírat se jimi by bylo jenom umocňování jejich trapnosti a stupidity. Tak budu raději psát o něčem jiném – třeba o našich nepřizpůsobivých spoluobčanech, které všichni milujeme a chceme jim pomáhat (nebo dokonce „pomáhat a chránit“?). Tím spíš, že po Varnsdorfu, Šluknovu, Novém Boru, Duchcově a dalších místech v ČR se začíná o tomto tématu diskutovat i tady u nás na jihu. To možná bude mít větší smysl.

Miroslav Krejča

červenec 2013

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout