Ing. František Bradáč

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14. 8. 2019 17:39:11

Jak se projeví přílišný tlak na ekologii?

Jak se projeví přílišný tlak na ekologii?

Diskuse o klimatu a energetice silně ožily. Přispěly k tomu stávky za klima, možná i seriál o výbuchu elektrárny v Černobylu. Bohužel se zdá, že v diskusích hrají často roli přehnané emoce.

Politici se předhánějí v hezky znějících slibech klimatické neutrality, čisté energie, snížení emisí a zavádění elektromobilů. Nestojí ale za zamyšlení, jaký bude mít překotné zavádění těchto věcí dopad hlavně na chudší a starší lidi a zda nepovede ke zvýšení sociálního napětí a nevyvolá bojkot ekologických opatření? Chápu třeba snahu podpořit elektromobily, mám ale pochyby, jestli prominutá dálniční známka za 1500 Kč za rok bude při vysoké ceně elektromobilu hrát nějakou roli.

Extrémy nikam nevedou. Viděli jsme to na podpoře solárních elektráren a vidíme to na snaze Němců zbavit se „jádra“. Ostatně my v Česku vlastně ani jinou možnost než jadernou energii nemáme – není tu tak větrno, nejsou tu velehory s vydatnými řekami. Naštěstí už je rozhodnuto, že se v Dukovanech nový blok stavět bude. Každopádně bych v debatách o klimatu uvítal víc rozumu, odpovědnosti a předvídání důsledků radikálních opatření.

Ing. František Bradáč, senátor a zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama