Ing. František Bradáč

  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.01.2019 6:40:00

Platit za remízek daň 2000 Kč? Senátor Bradáč se ohrazuje

Platit za remízek daň 2000 Kč? Senátor Bradáč se ohrazuje

V lednu se mají ohlašovat změny v daních z nemovitostí. A letos jsem byl překvapen, že musím finančnímu úřadu prostřednictvím fotek dokazovat, že můj kamenitý remízek je skutečně remízek, na kterém nelze stavět dům ani pěstovat obilí.

Tak jsem šel do terénu fotit a říkal jsem si: „Co asi dělají starší a nemocní vlastníci, kteří tam takto jít nemohou? Ti dostanou tak vysokou daň, jako by to byla úrodná půda?“

Díky informaci od jednoho starosty a předsedy družstva na Třebíčsku vím, že finanční úřad se snaží z takzvaných ostatních ploch všude vybírat 2000 korun za hektar – což je i čtyřikrát víc než z pole. Jenže ono je rozdíl mít ostatní plochu ve velkoměstě, kde ji lze časem lépe zhodnotit, a je rozdíl mít jako ostatní plochu kamenitý remízek na kopci na Vysočině.

Mluvil jsem o tom také s  ministryní financí Alenou Schillerovou a bylo mi naznačeno, že finanční úřady (FÚ) snad mají zdravý rozum. Tomu věřím. Jenže jak ho uplatnit, když na vás shora tlačí, abyste vybrali co největší daně? Vůbec tohle dilema úředníkům FÚ nezávidím. A doufám, že kvůli spekulantům z velkoměst nebudou muset víc platit i lidé z Vysočiny.

Ing. František Bradáč, senátor a zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)

(článek byl zaslán do lednového čísla Novin Kraje Vysočina)

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama