Ing. Jan Bartošek

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.09.2021 17:46:00

Mezi hasiči je mi vždycky dobře

Mezi hasiči je mi vždycky dobře

Poslanec Jan Bartošek dlouhodobě podporuje hasiče

 Ve středu 15. září schválila Poslanecká sněmovna úpravu zákona, která umožní všem sborům dobrovolných hasičů užívat symbol státního znaku České republiky. Už se nemusí obávat, že je někdo bude popotahovat za to, že mají tento symbol na svých hasičárnách, autech, vybavení či uniformách. Dlouhodobá snaha poslance Jana Bartoška tak skončila úspěšně.

„Je to správné! Každý z nich má svým nasazením zásluhu na větší míře ochrany našich životů, zdraví i majetku a proto si to zaslouží,“ podotýká Jan Bartošek.

Zároveň se povedlo prosadit Bartoškův pozměňovací návrh, aby naše kulturní památky – respektive jejich požární signalizace – byly v rámci požární ochrany napojeny na operačním a informačním HZS krajů. „Nechci, aby se znovu opakovala situace případu kostelu v Gutech či u jiných památek, které lehly popelem. Děkuji tímto za spolupráci Ministerstva kultury a Hasičského záchranného sboru.

Samotné hasiče pak Jan Bartošek pozdravil na setkání jejich zasloužilých členů v sobotu 18. září v Bechyni, kde si prohlédl též Hasičské muzeum. „Pánové i dámy si slavnostní den moc užili a já byl v jejich společnosti moc rád. Ostatně jako vždy. Mezi hasiči, a je jedno zda profesionálními či dobrovolnými, je mi prostě vždy dobře,“ dodal s úsměvem poslanec Bartošek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama