Ing. Jan Bartošek

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2018 13:56:35

Odmítáme, aby se ČR stala vazalem velkých zahraničních mocností

Odmítáme, aby se ČR stala vazalem velkých zahraničních mocností

KDU-ČSL chce společně s dalšími politickými stranami vytvořit sněmovní vyšetřovací komisi, která by hodnotila vliv cizích autoritativních režimů na Českou republiku a hledala by způsoby, jak tomuto vlivu lépe čelit.

V úterý to oznámili poslanci na společné tiskové konferenci, pod návrhem je podepsáno více než 40 zákonodárců z poslaneckých klubů KDU-ČSL, Pirátů, TOP 09, STAN, ODS, ČSSD a ANO.? Poslanci takto reagují na výroční zprávu Bezpečnostní informační služby (BIS) a Vojenského zpravodajství, ve kterých je upozorňováno na sílící špionážní aktivity Číny a Ruska.

Jan Bartošek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL, potvrzuje skutečnost, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity na území ČR: „Za lidovce tvrdím, že Českou republiku nedáme. Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem velkých zahraničních mocností. Jsme připraveni v této komisi pracovat a aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích států."

Vyšetřovací komise by se měla zabývat informacemi o hrozbách pro Česko ze strany cizích států, mohla by také hledat inspiraci pro zlepšení situace v ČR u zemí, které už se podobnou problematikou zabývají déle.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout