Ing. Jan Bartošek

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

4. 8. 2018 14:28:33

V Českých Budějovicích máme velký počet kvalitních kandidátů

V Českých Budějovicích máme velký počet kvalitních kandidátů

Lidovci, TOP 09 a nezávislí půjdou v Českých Budějovicích do voleb společně.

Společnou kandidátku povede krajský předseda TOP 09 a advokát Tomáš Bouzek. „Současná doba vyžaduje spojování demokratických sil na všech úrovních. Společně pro České Budějovice chtějí pracovat nejen zástupci KDU-ČSL a TOP 09, ale i řada nezávislých osobností. O hlasy našich spoluobčanů se tak budou ucházet jak zakladatelé platformy Společně udržme demokracii, tak zástupci spolku Domovina a další. Společně chceme vytvářet vize moderního evropského města pro lidi.  Dlouhodobě usilujeme o větší zapojení občanů do správy našeho města. Společně to zvládneme,“ představuje kandidátku Tomáš Bouzek.

Potřebu spojovat cítí i českobudějovická KDU-ČSL. „V městské organizaci jsme se shodli na tom, že v dnešní době je potřeba víc než kdy jindy sjednotit síly napravo od středu, a proto jsme vytvořili koalici Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09,“ vysvětluje důvody spojení krajský tajemník KDU-ČSL Šimon Heller. Na tiskovou konferenci k představení společné kandidátky dorazil i poslanec a krajský předseda KDU-ČSL Jan Bartošek. „Jsem rád, že máme v Českých Budějovicích velký počet kvalitních kandidátů a že s námi spolupracuje řada známých nezávislých osobností," dodává Bartošek

Mezi programovými prioritami představili Lidovci a TOP 09 tzv. chytré město. „Do Českých Budějovic jsem se přestěhoval před 10 lety a založil zde rodinu. Naším cílem je, aby takové rozhodnutí udělalo co nejvíce schopných mladých lidí. Takovou budoucnost vidím pro Budějovice – moderní a chytré město na spojnici Berlín, Praha a Vídeň,“ představil vizi předseda TOP 09 v Českých Budějovicích Tomáš Trantina. „Tradiční prioritou KDU-ČSL je podpora rodin. Vzhledem ke snižující dostupnosti bydlení je naší prioritou koncept dostupného bydlení nejen pro mladé rodiny a seniory. Dalším naší prioritou jsou rodinné pasy,“ nastiňuje další z programových priorit předseda městské českobudějovické organizace KDU-ČSL Štěpán Malík.

Na společné kandidátce jako nezávislá je i Irena Šefčíková, za spolek Domovina za živé město. „Procestovali jsme nesčetně měst v Evropě i za oceánem a víme, že mnoho míst v našem městě je jakoby skrytých v šedi, ležících ladem. Přitom mohou rychle a bez nutnosti velkých investic daleko lépe sloužit již dnes. Věříme, že naše město nemusí jen vzpomínat na svou významnou královskou minulost, má veškerý potenciál stát se výkladní skříní Česka a místem, kde se lidem dobře žije. Ne na perifériích a v odlehlých satelitních sídlech, ale ve městě, které myslí na lidi,“ je přesvědčená Irena Šefčíková.

Na kandidátce nechybí ani bývalý ministr kultury a současný náměstek primátora Jaromír Talíř. „Rozhodl jsem se na žádost svých kolegů a přátel znovu kandidovat do zastupitelstva Českých Budějovic. Nebylo to pro mne lehké rozhodnutí, ale protože je v našem městě v oblasti kultury mnoho nevyřešených úkolů, ať už je to nová budova divadla, koncertní sál, otáčivé hlediště, KD Slavie, jsem připraven přiložit ruku k dílu a znovu kandidovat,“ zdůvodňuje svou účast na kandidátce jedna z nejznámějších osobností jihočeské KDU-ČSL Jaromír Talíř.

Na kandidátce se objevují i další zajímavá jména. Například bývalý poslanec a historik Zdeněk Bezecný za TOP 09 nebo nezávislí kandidáti Tomáš Kuboušek, spoluzakladatel platformy Společně udržme demokracii, sochař Michal Trpák, známý svou každoroční výstavou Umění ve městě či zástupkyně ředitele Biskupského gymnázia Michaela Kudláčková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout