Ing. Jiří Blažek

Krajský předseda TOP 09 Vysočina
  • TOP 09
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.02.2019 14:32:05

Spolupráce programově blízkých stran je nezbytná

Spolupráce programově blízkých stran je nezbytná

Soudobá společnost i politika se nacházejí v hluboké krizi. Tradiční hodnoty se otřásají pod silným náporem populistických hesel a programů.

Politická reprezentace je bohužel silně rozdrobená a jen stěží je schopna vyprodukovat ze svého středu silnou alternativu pro voliče. Proto jsem v těchto kritických dobách jednoznačně pro sjednocení. Pro sjednocení programově blízkých stran. Právě dnes, před evropskými volbami, je ideální příležitost pro integraci, zejména stran z Evropské lidové strany.

Proces spojení je bolestivý pro ega stranických představitelů, které je nutné při sjednocování potlačit. Jako TOP 09 jsme nezůstali pouze u slov, dlouhodobě se o spolupráci středopravých sil snažíme a děláme mnoho výrazných kompromisů, abychom našli společnou cestu.

Pevně věřím, že se podaří spolupráce se STAN, a to i na dlouhodobé bázi. Jsme povinni a věřím, že i schopni nabídnout voličům zodpovědné a proevropské řešení. Řešení, které zajistí stabilní a svobodný vývoj v srdci Evropy.

ING. JIŘÍ BLAŽEK, KRAJSKÝ PŘEDSEDA TOP 09 VYSOČINA

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout