Ing. Jiří Blažek

Krajský předseda TOP 09 Vysočina
  • TOP 09
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.03.2019 19:09:00

Vstup do NATO je nejvýznamnější polistopadovou událostí

Vstup do NATO je nejvýznamnější polistopadovou událostí

Dne 12. března jsme si připomněli 20 let od vstupu České republiky do NATO. Tehdy v roce 1999 předali ve Spojených státech ministři tří zemí (ČR, Polsko a Maďarsko) ratifikační listiny tehdejší šéfce americké diplomacie Madeleine Albrightové.

„Tento akt považuji za nejdůležitější moment naší polistopadové historie,“ říká předseda krajské organizace TOP 09 na Vysočině Jiří Blažek. Česká republika byla mezi prvními třemi zeměmi tzv. východního bloku, které Alianci rozšířili.

„Není samozřejmostí a je to především zásluha našeho členství v Alianci, že můžeme žít v míru a případným hrozbám z východu čelit jako členové silného vojenského paktu. V této souvislosti si vždy také vzpomenu na prezidenta Václava Havla, který má velké zásluhy na našem vstupu do NATO. Pevně věřím, že zůstaneme i nadále spolehlivými členy a partnery pro ostatní členské země v Alianci. Na závěr bych chtěl připomenout odvahu a statečnost našich vojáků, kteří plní úkoly, vyplývající z našeho členství, po celém světě a poděkovat jim za jejich nasazení,“ doplnil své zamyšlení Jiří Blažek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout