Útok na kmotry, návrat krize a neumětelství politických elit
Doba je velmi turbulentní. Zdá se, že zatím nikdy od listopadu 1989 nebyla česká politická elita jako celek ohrožena tak, jako je tomu nyní.
Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Doba je velmi turbulentní. Zdá se, že zatím nikdy od listopadu 1989 nebyla česká politická elita jako celek ohrožena tak, jako je tomu nyní.
Národní socialisté – levice 21. století plně podporují výzvu rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla k protestům proti tzv. reformě vysokého školství, kterou navrhuje ministr školství Josef Dobeš.
Pane inženýre, proč neustále tvrdíte, že strana Lev 21 je stranou vycházející ze zásad ČSNS, když by ČSNS nikdy nesympatizovala se žádnou smlouvou, která narušuje svrchovanost státu?
Je smutné, když vrcholní krajští představitelé ČSSD neznají ani stanovy vlastní strany. U ústeckých sociálních demokratů mě to ale nijak nepřekvapuje, neboť Vaňhová, Houska, Fišera a Kouda patrně neznají ani její program.
Nedělní protesty občanů ve Šluknovském výběžku jsou důkazem nečinnosti, neschopnosti a možná i nedostatku odvahy vlády Petra Nečase, ale i vedení Ústeckého kraje, v řešení tamní vážné situace ohledně sociálně vyloučených komunit.
Komentář Jiřího Paroubka k tématu čerpání dotací z EU.
Aktuální vládní roztržku ohledně připojení nebo nepřipojení České republiky k unijní dohodě o fiskální odpovědnosti považuji za zástupný problém.
Pane Paroubku, chápu to dobře, že nesouhlasíte s poskytnutím politického azyl O. Tymošenkovi, jenž mu byl v ČR poskytnut?
Politické grémium národně socialistické strany NS-LEV 21 se na své včerejší schůzi zabývalo mj.
Ekonomický komentář Jiřího Paroubka.
Když před necelými dvěma lety ODS a TOP 09 vedly volební kampaň před sněmovními volbami, stylizovaly se do pozice garantů zdravého ekonomického vývoje státu.
První týden v novém roce 2012 byl nezvykle nabitý událostmi. Svou prezidentskou kandidaturu podle očekávání oznámil Jan Fischer.
Hrátky zjevných i skrytých odpůrců přímé volby prezidenta republiky se rozjely naplno. Jak se blíží projednávání změny ústavy v Senátu, tak se vytváří zajímavá názorová koalice těch, kteří jí chtějí zabránit.
Když jsem v prosinci roku 2006 na summitu Evropské unie jako český premiér prosadil rekordní částku z evropských dotací pro naši zemi v přepočtu na počet obyvatel, považoval jsem to nejen já za svůj osobní úspěch.
Léčebný postup ministra financí Kalouska pro do recese se ubírající českou ekonomiku není nepodoben euthanasii.
Pane Paroubku, ohledně špatného čerpání evropských dotací vyzýváte premiéra Nečase, ministra financí Kalouska a vládu jako celek k uplatnění krizového managementu v oblasti čerpání evropských prostředků. Mohu se zeptat, co přesně to znamená? Děkuji za odpověď
Poslední hodiny a dny názorně ukazují neschopnost Nečasovy vlády, ale především pak některých jejích ministrů, při čerpání peněz z evropských fondů.
Co říkáte na vyjádření paní poslankyně Vosté, která tvrdí, že za ztráty z evropských fondů může především fakt, že proplácení peněz nikdo nekontroluje? A celé je to podle slov paní poslankyně dědictví vlády Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Vás?
Myslím, že projevy pana prezidenta - a zejména ty novoroční - jsou poněkud stereotypní. Možná by příznivou a příjemnou změnou bylo, pokud by nás Václav Klaus už příště, tedy naposledy, na Nový rok nezahrnoval svými "moudrostmi".
Novoroční komentář Jiřího Paroubka.