Ing. Josef Barta, MBA

  • OČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.03.2018 19:05:55

Ministerstva na dvě věci…

Ministerstva na dvě věci…

Co přinášejí některá česká ministerstva českým občanům, kteří je platí ze svých daní? Je toho málo a zpravidla to českým občanům škodí. K čemu tedy jsou? Například MPO ČR?

 V dobách, kdy Český stát měl český průmysl, české strojírenství, české zemědělství, českou dopravu, české odpadové hospodářství, český zbrojní průmysl a další přednosti, které opravdu patřily českým občanům, měla česká ministerstva právo na svou existenci a měla co řídit.

 V současnosti, kdy již českým občanům téměř nic nepatří a vlastníky českých podniků a firem jsou zahraniční majitelé, právo na existenci či rozsah některých ministerstev je sporné.  Neplatí to pro všechny. Z těch, které by mohly být razantně omezeny a sníženy počty jejich pracovníků uvádím například:

 Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, tedy MPO ČR je institucí, která občany České republiky stojí nehorázné peníze a MPO jim zato svými opatřeními systematicky likviduje české podnikatele!

Na druhé straně ale vyplácí dotace zahraničním vlastníkům českých firem (stačí adresa v českém rejstříku). Kde na dotace MPO vzalo? No přeci z peněz českých občanů, kteří je zaplatili jako daně! Je to normální?

 Většina firem a podniků v českých zemích již patří zahraničním majitelům, kteří si do svých investic moc „kecat“ nenechají.  Českým občanům dají šanci „makat“, ale zisky si zahraniční majitelé vyvezou.

 K čemu je takové ministerstvo (MPO), když téměř žádné podniky či firmy už Čechům nepatří?!

 K čemu a komu tedy Ministerstvo průmyslu a obchodu slouží?

 Občanům může být MPO úplně ukradeno, jistě by nikomu nescházelo a nikdo by si toho ani nevšimnul. (cituji obecný názor občanů).  Stav souvisí i s Ministerstvem práce a sociálních věcí, ale o tom příště.

Chcete-li více informací o možných změnách, nahlédněte na hodnotovou ekonomiku na netu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama